Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Polskie pary odpadły w I rundzie kwalifikacji

WT Mysłowice: Polskie pary odpadły w I rundzie kwalifikacji

Wszystkie cztery polskie pary, które rozpoczęły dziś udział w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Mysłowicach, odpadły już w I rundzie. Najbliżsi zwycięstwa i awansu byli Rafał Szternel i Damian Wojtasik. Pozostali nie wygrali nawet seta.

Paweł Pełka i Maciej Kosiak ulegli Amerykanom Fuerbringer/Lucena 0:2 w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open. Tym samym młoda polska para pożegnała się już z zawodami.

Podopieczni Andrzeja Piotrowskiego, choć walczyli ambitnie i dawali z siebie wszystko, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie zdecydowanie bardziej doświadczonych rywali. – Niestety, trafiliśmy w pierwszej rundzie kwalifikacji na bardzo dobrą parę, z którą – nie ma się co oszukiwać – nie mieliśmy szans wygrać. Walczyliśmy, staraliśmy się, ale po prostu przeciwnicy byli od nas lepsi. Szkoda, że nie mogliśmy się pokazać z lepszej strony, choćby tak jak w zeszłym roku w Mysłowicach, kiedy to w kwalifikacjach udało nam się ugrać seta – powiedział po meczu Paweł Pełka.

Przyznam szczerze, że byłem dziś trochę zestresowany, bo był to mój pierwszy występ w World Tourze. Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy, ale to nie wystarczyło. Amerykanie zagrali dziś bardzo dobrze – dodał jego partner, Maciej Kosiak.

Nie dała rady rywalom również para Szternel/Wojtasik, która przegrała z Czechami Tichy/Dumek. Po dobrej grze w pierwszym secie i wysokim zwycięstwie do 14, w drugiej partii Polacy oddali pole rywalom. W tie-breaku Rafał Szternel i Damian Wojtasik ulegli rywalom 8:15 i tym samym pożegnali się już z turniejem. – Problem tkwi w tym, że nie mamy ogrania. Na arenie międzynarodowej wystawiane są tylko dwie pary męskie. Reszta nie ma możliwości gry z najlepszymi. Później jedziemy na zawody i takie są rezultaty – mówił po meczu Damian Wojtasik.

Marek Leźnicki i Michał Makowski pierwszego seta z chińską parą P. Gao/Li przegrali po zaciętej końcówce 21:23. W drugim secie Polacy również musieli uznać wyższość rywali, przegrywając do 18. – Pierwszy set przegraliśmy po prostu na własne życzenie. Mieliśmy piłki setowe, a nie potrafiliśmy ich skończyć. Z kolei w drugiej partii prowadziliśmy m.in. 5:2, by chwilę później przegrywać 6:11. W tym momencie gry szwankowało nam przyjęcie i mimo że potem staraliśmy się odrobić straty, nie udało się nam doprowadzić do tie-breaka – skomentował spotkanie Marek Leźnicki. Również Bartosz Księżarek i Dawid Popek w pierwszym secie ulegli rywalom na przewagi. W drugiej partii Nowozelandczycy Lochhead/Pitman okazali się już dużo lepsi, eliminując czwarta polską parę z kwalifikacji.

(21:23, 14:21)

Tylko ośmiu parom z 64 udało się awansować z turnieju głównego. Po rozegraniu aż 56 spotkań, stawkę finalistów uzupełnili Gruzini Geor/Gia, Szwajcarzy Schnider/Gabathuler, Brazylijczycy Cunha/Thiago, Amerykanie Fuerbringer/Lucena, Rosjanie Belov/Daynov, Niemcy Popp/Urbatzka, Austriacy Doppler/Mellitzer oraz reprezentanci Nowej Zelandii Lochhead/Pitman.

źródło: inf. własna, PZPS, sosnowiec.info.pl