Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki: Trzeba nam zaufać

Zdzisław Grodecki: Trzeba nam zaufać

fot. archiwum

- W sporcie jest tak, że mając określoną grupę ludzi i odpowiedni potencjał, trzeba stawiać sobie cele, które są do zrealizowania, ale i są ambitne. Bardzo się cieszymy ze srebrnego medalu, ale jednak złoto to złoto - twierdzi prezes Zdzisław Grodecki.

Przed finałowymi meczami ze Skrą Bełchatów mówił pan, że jesteście „głodni złota". Jak smakuje srebro podbudowane Pucharem Polski?

Zdzisław Grodecki:Miniony sezon był najlepszy w historii klubu. Zdobyliśmy Puchar Polski. Graliśmy w finale PlusLigi i tanio skóry nie sprzedaliśmy. Czy była szansa na walka o podwójną koronę? Oczywiście, że tak. Zaangażowanie drużyny było widać w każdym meczu finałowym, ale mieliśmy naprzeciwko siebie prawdziwego „giganta". Srebro smakuje więc znakomicie.

Ostatnie lata, po słabszym sezonie 2007-2008, kiedy Jastrzębski Węgiel zajął czwartą lokatę, drużyna wspina się coraz wyżej. Był brąz, teraz srebro. Logika nakazuje przyjąć, że marzenie pańskie i kibiców zrealizuje się w następnym sezonie.W sporcie jest tak, że mając określoną grupę ludzi i odpowiedni potencjał, trzeba stawiać sobie cele, które są do zrealizowania, ale i są ambitne. Bardzo się cieszymy ze srebrnego medalu, ale jednak złoto to złoto. Na dziś trudno powiedzieć, co będzie w przyszłym sezonie. Nie znamy jeszcze potencjałów zespołów. Słyszymy, że ekipy zwiększają budżety.

Miniony sezon był przełomowy i nie mam na myśli samego sukcesu sportowego. Odmieniliście swój wizerunek. Klub postrzegany jest jako profesjonalny, solidny, a jednocześnie bardzo przystępny, rodzinny.

Jastrzębski Węgiel to obecnie najlepszy klub na Śląsku. Żaden inny zespół, bez względu na dyscyplinę sportu, nie osiągnął w tym sezonie tak wiele. Wykonaliśmy dużą pracę, ale jeszcze większe dzieło przed nami, by stworzyć w pełni profesjonalny klub, przyjazny dla kibiców. Do tego potrzebna jest nam przede wszystkim hala, wsparcie władz miejskich, naszych kibiców.

Spotkania finałowe były sukcesem organizacyjnym. Hala pełna kibiców w barwach klubu. Pomarańczowa rewolucja na trybunach. Rzesza kibiców, którzy odeszli spod kasy z pustymi rękoma. Skąd taki sukces?

Przegrywając w drugim spotkaniu finałowym w Bełchatowie postanowiliśmy „zawrócić kijem Wisłę". Zdawaliśmy sobie sprawę, że hale świeciły pustkami w Bydgoszczy, Kędzierzynie. Także u nas nie było kompletu. Zbiegło się to z tragedią pod Smoleńskiem. Musieliśmy wykonać coś takiego, by pokazać, że to jest finał ukochanego sportu Polaków, a w Jastrzębiu mieszkają prawdziwi miłośnicy tej dyscypliny. W ciągu dwóch dni zadecydowaliśmy, że dostawiamy trybuny, że wykonamy koszulki dla kibiców. Zrobiliśmy to sami, bez wsparcia kogokolwiek ryzykując, że się to nie zwróci. A jednak udało się. W świat poszedł przekaz, że można robić siatkówkę klubową w Polsce na wysokim poziomie. Pokazaliśmy też, że przy odpowiednim poziomie, można zapełnić w Jastrzębiu halę 4 czy 5 tysiącami kibiców. Do tego potrzeba jednak wsparcia różnych instytucji, potrzeba hali, potrzeba współpracy.

Czy sukcesy na parkiecie i sukcesy wizerunkowe ułatwiają rozmowy z sponsorami?

Problem jest złożony. Na pewno musimy podziękować głównemu partnerowi – Jastrzębskiej Spółce Węglowej za wsparcie. Powiem to jednak wyraźnie: siatkówka w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Przychodzą nowi zawodnicy. Bełchatów, Kędzierzyn, Rzeszów zwiększają budżety. To sygnał dla nas, by jeszcze ciężej pracować i mocniej szukać partnerów. Dzisiaj, żeby utrzymać w lidze trzeba mieć budżet, który pięć lat temu niemal gwarantował mistrzostwo Polski. Wprawdzie w siatkówce nie marzymy o budżetach choćby zbliżonych do piłkarzy Lecha Poznań, czy Wisły Kraków, ale trzeba pracować.

Rywale się dość poważnie zbroją. Co szykuje Jastrzębski Węgiel na przyszły sezon?

Nam zależy przede wszystkim, żeby klub się rozwijał. Dziś cieszę się bardzo, że nasz najmłodszy team jest najlepszy w Polsce. To jest duża wartość. A pierwsza drużyna Jastrzębskiego Węgla w ostatnich latach pokazywała, że do sezonu przystępuje z silnym zespołem. Trzeba tylko nam zaufać.

źródło: inf. prasowa, ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved