Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Mysłowicach już bez Ricardo i pary Erdmann/Matysik

W Mysłowicach już bez Ricardo i pary Erdmann/Matysik

fot. archiwum

O tym, jak silnie obsadzonym turniejem jest WT w Mysłowicach, przekonały się już dwie mocne pary. Brazylijczycy Ricardo/Marcio Araujo oraz Niemcy Erdmann/Matysik odpadli w kwalifikacjach krajowych. Jutro rozpoczną się kwalifikacje do turnieju głównego.

W kwalifikacjach krajowych pierwszego dnia zmagań w Mysłowicach wystąpiło 17 par. W rywalizacji pomiędzy parami holenderskimi odpadli Daalmeijer/van den Outenaar, którzy musieli uznać wyższość pary Bolsterlee/Lokerse. Cztery pary rosyjskie rywalizowały o dwa wolne miejsca w jutrzejszych kwalifikacjach. Semenow/Pastuchow pokonali parę Jutwalin/Mariszew a Below/Dajnow okazali się lepsi od pary Licholetow/Romaszkin. W kwalifikacjach norweskich awans do jutrzejszych gier wywalczyły pary Horrem/Hordvik oraz Eithun/Berntsen.

Najwięcej emocji wzbudzały jednak kwalifikacje brazylijskie i niemieckie. Wśród Brazylijczyków o miejsce w kwalifikacjach do turnieju głównego rywalizowały aż dwie pary, które na swoim koncie miały ponad tysiąc punktów rankingowych. W I rundzie Cunha i Thiago pokonali parę Fabio Luiz/De Paula i w decydującym o awansie meczu zmierzyli się z Ricardo i Marcio Araujo. Po porażce w pierwszym secie Cunha i Thiago wyrównali stan meczu i rozstrzygnęli tie-breaka na swoją korzyść awansując do jutrzejszych kwalifikacji. Ricardo wraz z kolega mogą już się pakować i wracać do kraju…

Cztery pary niemieckie rywalizowały również o jedno miejsce w kwalifikacjach. W I rundzie Popp/Urbatzka pokonali 2:0 parę Kaczmarek/Schneider, a Erdmann/Matysik również 2:0 wygrali z parą Köhler/Rohde. W finale Popp/Urbatzka wygrali po zaciętym, trzysetowym spotkaniu Erdmanna i Matysika, eliminując swoich kolegów z turnieju. Tym samym 16. (Ricardo i Marcio Araujo) oraz 18. (Erdmann/Matysik) pary z rankingu World Tour odpadły jeszcze przed kwalifikacjami….Jutro rozpoczną się emocje związane z występem czterech polskich par.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved