Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tadeusz Kupidura: Nie wykluczam współpracy z Czarnymi

Tadeusz Kupidura: Nie wykluczam współpracy z Czarnymi

fot. archiwum

Prezes Tadeusz Kupidura zdecydował, że Jadar Radom zamieni się miejscami z  Neckermann Politechniką Warszawską. W rozmowie z RadomSport.pl powiedział, że nie wyklucza współpracy z Czarnymi Radom i jako jeden klub walki o powrót do PlusLigi.

Michał Podlewski, RadomSportpl: Wydawało się, że spotkanie z prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem mogą miec wpływ na Pana decyzję…

Tadeusz Kupidura (prezes Jadaru): Owczem, tak jak pan mówi, doszło do spotkania. Poinformowałem jednak pana prezydenta, że w przyszłym sezonie to drużyna z Warszawy zagra w PlusLidze, natomiast my mamy miejsce w pierwszej lidze.

Czyli doniesienia, o których portal RadomSport.pl doniósł już przed tygodniem, zostały już przypieczętowane stosownymi dokumentami?– Podpisaliśmy odpowiednią umowę z władzami AZS-u Neckermann Politechnika Warszawska. Teraz pozostaje jedynie kwestia potwierdzenia ich przez szefów PlusLigi. Zapewniam jednak, że na 99,9 procent, zostaną one przyjęte. Dla Radomia więc zabezpieczyłem w tej chwili miejsce w pierwszej lidze.

Czyli Radom nie zniknie z centralnego szczebla rozgrywek. Tylko czy będzie reprezentowany przez Jadar?

– Nie jest jeszcze przesądzone, kto będzie grał w pierwszej lidze. Przecież każdy może zagrać. Może powstanie nowa grupa, z nowym gronem sponsorów i rozpocząć wszystko od nowego sezonu.

Może więc nadarza się okazja do współpracy z Czarnymi

– Uważam, że jest ona jak najbardziej możliwa i potrzebna. Nie ukrywam jednak, że z tego środowiska musi być usunięte kilka osób, których zachowanie nie służy atmosferze w środowisku. Podkreślam jednak, że zachowanie jednostek nie może wpływać na ogół, więc współpraca jest jak najbardziej możliwa.

Kiedy więc kibice poznają ewentualne decyzje w tej kwestii?

– Teraz musi powstać nowa atmosfera. Czas na wypowiedzenie się muszą mieć szefowie miasta, przedstawiciele Czarnych. Przecież ewentualne zmiany wymagają również zwołania walnego w Czarnych. Myślę więc, że proces ten może trwać długo. Jeżeli jedna ze stron się nie zgodzi, to nastąpi jego rychły finisz. Powiem tak: Jadar Sport zostaje w Radomiu i pozostaje podmiot gospodarczy, który moze wejść do PLusLigi, ale potrzebne będą większe pieniądze, parking, nowa hala, żeby warunki były w pełni profesjonalne.

Czyli w tej chwili w Radomiu takowych nie ma?

– Warunki są, bo przecież gralismy wiele lat. Zaczynają jednak odbiegać od standardów obowiązujących na wyższym poziomie. Są jednak inne ważniejsze powody naszej decyzji o zamianie miejscami z Warszawy. Powiem jednak o nich jutro na konferencji prasowej.

* Rozmawiał Michał Podlewski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved