Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor: Naszym celem jest dać z siebie wszystko

Piotr Kantor: Naszym celem jest dać z siebie wszystko

fot. archiwum

- Naszym celem jest wyjść na boisko i dać z siebie wszystko, walczyć o każdy punkt - mówi mistrz Europy do lat 18 z 2009 roku, Piotr Kantor. Dla Kantora i Bartosza Łosiaka będzie to pierwszy występ w turnieju głównym tak prestiżowych zawodów seniorskich.

Siedem polskich par weźmie udział w najbliższym zawodach siatkówki plażowej z cyklu SWATCH FIVB World Tour, który w dniach 25-30 maja odbędzie się w Mysłowicach. W turnieju głównym zobaczymy trzy nasze duety: Grzegorza Fijałka/Mariusza Prudla, Michała Kądziołę/Jakuba Szałankiewicza oraz Bartosza Łosiaka/Piotra Kantora. Ci ostatni dostali od organizatorów dziką kartę.

Dla młodych zawodników, którzy w zeszłym roku zostali mistrzami Europy do lat 18, będzie to pierwszy występ w turnieju głównym tak prestiżowych zawodów seniorskich, jakim jest World Tour.

Oczywiście to dla nas duże wyzwanie, ponieważ pierwszy mecz zagramy z parą rozstawioną z numerem pierwszym. Nikt nie mówił jednak, że będzie łatwo, a że trafiamy na duet z najwyższej półki – cóż – kiedy się już gra w World Tourze, to trzeba liczyć się z każdym przeciwnikiem. Naszym celem jest wyjść na boisko i dać z siebie wszystko, walczyć o każdy punkt. Ja mogę tylko zapewnić, że łatwo się nie poddamy – mówi mistrz Europy do lat 18 z 2009 roku, Piotr Kantor.Mimo że Łosiak i Kantor zadebiutują w Mysłowicach w turnieju głównym SWATCH FIVB World Tour, to jednak jak na zawodowców przystało – w ich przypadku tremy być nie powinno.

Stresu raczej się nie obawiamy. Myślę, że na boisku zapomnimy o wszystkim i skupimy się tylko na grze. Jasne, że przed własną publicznością będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony, tym bardziej że poza kibicami na trybunach będzie jeszcze dopingowała nas rodzina i koledzy. Zarówno ja jak i Bartek pochodzimy przecież ze Śląska, więc będziemy mieć jeszcze większą mobilizację do pokazania się z jak najlepszej strony – podkreśla Kantor. – Niemniej jednak myślę, że obejdzie się bez stresu – dodaje z uśmiechem.

Jak zaznacza młody podopieczny trenera Andrzeja Piotrowskiego, pogoda w Mysłowicach na razie nie sprzyja ani graczom ani kibicom. – Miejmy jednak nadzieję, że w momencie rozpoczęcia zawodów, pogoda będzie już dopisywała i zobaczymy w Parku Słupna słoneczne, bezchmurne niebo.

Poza wyżej wymienionymi duetami, w zawodach z cyklu SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open wystąpią ponadto cztery polskie pary. Rafał Szternel/Damian Wojtasik, Michał Makowski/Marek Leźnicki, Dawid Popek/Bartosz Księżarek oraz Paweł Pełka/Maciej Kosiak powalczą w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego.

Rozmawiała Aneta Stożek – pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved