Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Nie spodziewałem się takiego zakończenia

Paweł Rusek: Nie spodziewałem się takiego zakończenia

fot. archiwum

- Sześć lat gram w Jastrzębiu, ale po raz pierwszy w drużynie pojawiła się taka atmosfera, w której wszyscy widzieli wspólny cel i ciężko pracowali, by go osiągnąć. To przyniosło efekty - mówi o minionym sezonie libero Jastrzębskiego Węgla, Paweł Rusek.

Jaki sezon ma za sobą Jastrzębski Węgiel?

Paweł Rusek:Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego zakończenia. Byliśmy w finale, byliśmy bardzo blisko, żeby zgarnąć całą pulę. Niestety, nie udało się. Teraz, kiedy emocje już opadły, uświadomiłem sobie znaczenie naszego sukcesu. Gdyby przed sezonem ktoś dawał drugie miejsce i Puchar Polski, bralibyśmy w ciemno. Dlatego uważam, że sezon był bardzo udany.

Czego zabrakło wam w decydującym, piątym meczu ze Skrą?Trudno powiedzieć, czego zabrakło nam. Myślę, że Bełchatów zagrał koncertowo, szczególnie w tie-breaku. My popełniliśmy kilka błędów, które pozwoliły rywalom odskoczyć i doprowadzić mecz do końca. To jest klasowa drużyna. Jeśli popełni się z nimi dwa, trzy niewymuszone błędy, to automatycznie się przegrywa. Wygrali zasłużenie.

Srebro cieszy?

Trzeci raz przegrywam z Bełchatowem w finale. To trzecie srebro. Cieszę się z niego, medal jest medalem, aczkolwiek to złoto chodzi mi po głowie. Teraz było bardzo blisko, mieliśmy go niemal w ręku, ale niestety – nie dane nam było, aby go nam zawieszono na piersiach.

Co było największą wartością Jastrzębskiego Węgla w minionym sezonie?

Jedność i praca, którą w to wszystko włożyliśmy. Sześć lat gram w Jastrzębiu, ale po raz pierwszy w drużynie pojawiła się taka atmosfera, w której wszyscy widzieli wspólny cel i ciężko pracowali, by go osiągnąć. To przyniosło efekty.

Jaki będzie przyszły sezon?

Będzie o wiele trudniejszy niż miniony. Przypomnę, że łatwiej się zdobywa niż broni.

Teraz odpoczynek?

Mam dwa tygodnie wolnego, nie trenujemy. Nadrabiam zaległości związane z edukacją. Mam co robić, ale muszę przyznać, że akurat przy tym trochę odpoczywam. Emocje meczowe opadły, nadszedł stres uczelniany.

źródło: inf. prasowa, ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved