Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Baranowicz w Resovii, Perłowski przedłużył kontrakt

Michał Baranowicz w Resovii, Perłowski przedłużył kontrakt

fot. archiwum

I już wszystko jasne, nowym rozgrywającym Asseco Resovii będzie 21-letni Michał Baranowicz. Zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w zespole Samgas Crema. Baranowicz dostał powołanie do szerokiego składu reprezentacji Włoch.

Michał Baranowicz (syn Wojciecha Baranowicza, byłego reprezentanta Polski, zawodnika m.in. Gwardii Wrocław) jest wychowankiem Bre Banca Lannutti Cuneo. Ostatnie dwa sezony grał na zapleczu włoskiej Serie A1 w Samgas Crema. Urodzony w Mondovi zawodnik, grał w młodzieżowej kadrze Włoch (był jej kapitanem), a w tym sezonie reprezentacyjnym został powołany do szerokiego składu pierwszej reprezentacji tego kraju. Michał posiada polski paszport.

* data i miejsce urodzenia: 5 sierpnia 1989, Mondovi
* wzrost: 196 cm

Kariera:* Bre Banca Lannutti Cuneo (2005-2008)
* Samgas Crema (2008-2010)
* Asseco Resovia Rzeszów (2010-…)


Obecnie Polska to jedno z najlepszych miejsc do gry w siatkówkę. Chodzi tu i o poziom rozgrywek i o licznych kibiców. Otrzymałem propozycję od trenera Travicy i pomyślałem to dla mnie cudowna szansa. Rzeszów to przecież obecnie bardzo znany i mocny zespół – mówi Michał Baranowicz o swoim nowym klubie.

Stan kadry Asseco Resovii powiększył się dziś również o jednego doskonale znanego już zawodnika. Nową umowę podpisał bowiem Łukasz Perłowski. 26-letni środkowy bloku to wychowanek Wisłoka Strzyżów. Z Resovią związał się tym razem dwuletnią umową. Po przyjściu Michała Baranowicza i przedłużeniu umowy Łukasza Perłowskiego kadra zespołu liczy obecnie 11 siatkarzy. Oprócz wymienionej dwójki są w niej: Krzysztof Ignaczak, Aleh Akhrem, Wojciech Grzyb, Ivan Ilić, Tomasz Józefacki, Grzegorz Kosok, Rafał Buszek, Tomasz Kusior i Mateusz Mika. Drużynę opuści jeszcze najprawdopodobniej środkowy Bartosz Gawryszewski. Z kolei w najbliższych dniach Asseco Resovia ma pozyskać dwóch zawodników zza granicy na pozycję atakującego i przyjmującego.

źródło: assecoresovia.pl, Radio Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved