Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: Chcę zdobyć Scudetto

Łukasz Żygadło: Chcę zdobyć Scudetto

fot. archiwum

- Zdecydowałem się zostać w Trento, ponieważ chcę zdobyć Scudetto, jedyne trofeum, którego nie udało mi się wywalczyć podczas dwóch pierwszych lat we Włoszech - przyznał Łukasz Żygadło, który przedłużył swój kontrakt z Diatec Itas Trentino o kolejny rok.

Wiem, że także tym razem będę członkiem bardzo silnej drużyny i będę chciał pomóc zdobyć kolejne trofea – powiedział polski rozgrywający. Poprzedni sezon bez wątpienia należał do drużyny Polaka. Do pełni szczęścia zabrakło tylko jednego – mistrzostwa Włoch. – W porównaniu z zeszłym sezonem, kolejny rozpoczniemy od wysokiego poziomu i dużej pewności siebie. Jestem pewny, że szybko, i to już w Super Pucharze Włoch (pierwszy mecz nowego sezonu, w którym Trento, zdobywca Pucharu Włoch, zmierzy się z mistrzem kraju, Cuneo) pokażemy naszą siłę. To będzie dla nas okazja, by udowodnić wszystkim, że porażka w finale ligi to był tylko wypadek przy pracy i że jesteśmy najsilniejszą drużyną – zadeklarował Łukasz Żygadło.

W zeszłorocznych rozgrywkach Polak nie zawsze znajdował miejsce w podstawowej szóstce swojej drużyny, jednak w najważniejszych momentach, to on kierował grą Trento. – W poprzednim sezonie zrobiłem duży krok do przodu. Ciężka praca przyniosła efekty. Teraz czuję, że jestem gotowy, by pomóc drużynie. Nie mówię tego tylko na podstawie meczów, w których grałem jako podstawowy zawodnik. Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować moją karierę we Włoszech, zwłaszcza w Trento. Mam bowiem szansę grać w bardzo dobrze zorganizowanym klubie, w którym wszystko jest dopięte na ostatni guzik – wyjaśnił Żygadło.

Tegoroczny sezon polski rozgrywający może zaliczyć do niezwykle udanych. Nie tylko zdobył aż trzy trofea, ale także pokazał się z bardzo dobrej strony, otrzymując nagrodę dla najlepszego rozgrywającego finału Ligi Mistrzów. Jego dobrą dyspozycję zauważył także szkoleniowiec polskiej reprezentacji. – Dzięki dwóm latom spędzonym w Trento mam teraz okazję do ponownej gry w reprezentacji Polski. Zdecydowanie chciałbym wrócić do Włoch i wystąpić na Mistrzostwach Świata – przyznał Żygadło. – Włochy to kraj, w którym czuję się bardzo dobrze, a do tego to szczęśliwe dla mnie miejsce. Po raz pierwszy od Mistrzostw Europy w 2005 roku będę miał szansę być podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Gra dla Polski to dla mnie bardzo ważna sprawa i jestem szczęśliwy, że Castellani zdecydował się powołać mnie. Ciężko pracuję, żeby znaleźć się w kadrze na siatkarski mundial – powiedział Polak. – W tym roku reprezentacja to bardzo młody, ale jednocześnie bardzo obiecujący zespół. Liga Światowa będzie dla nas dobrym sprawdzianem – wyjaśnił.Włoski klimat zdecydowanie odpowiada polskiemu rozgrywającemu. – Wróciłem do Polski niecały tydzień temu i już tęsknię za kibicami i Trento. Bardzo podoba  mi się atmosfera, jaką tworzą kibice i czekam na spotkanie z nimi w PalaTrento. Mam jednak nadzieję, że zobaczymy się tydzień wcześniej, podczas finału Mistrzostw Świata w Rzymie – zakończył Żygadło.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved