Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Frąckowiak wraca do Polski

Joanna Frąckowiak wraca do Polski

fot. archiwum

- W nowym sezonie chciałabym zagrać w naszej PlusLidze Kobiet, a w kolejnym sezonie powrócić do reprezentacji Polski - zdradza swoje najbliższe plany Joanna Frąckowiak, która ostatni sezon spędziła we włoskiej Serie A2 i teraz wraca do Polski.

W minionym sezonie reprezentowałam klub Volta Mantovana, który grał w Serii A2 ligi włoskiej. Na 16 drużyn mój zespół uplasował się na 5 miejscu, które to kwalifikowało nas do walki o awans do Serii A1, jednak w decydujących meczach uległyśmy drużynie z Parmy – opowiada o swoim pobycie we Włoszech Joanna Frąckowiak.

We Włoszech było przede wszystkim „ciepło". Zakończony sezon uważam dla siebie za udany, a najbardziej się cieszę z tego, że wyleczyłam kontuzję, jakiej w poprzednim sezonie doznałam w Pile. Obecnie nie ma śladu po złamaniu palca – mówi Frąckowiak. – W drużynie włoskiej grałam na pozycjach atakującej i przyjmującej. Wiele się nauczyłam od włoskich trenerów. Przede wszystkim spraw technicznych pod siatką i w obronie. Myślę że ta nauka nie pójdzie na marne i przyda się w nowym sezonie.

Obecnie jestem już po sezonie i wróciłam do kraju. Prowadzę teraz indywidualny tok treningów aby utrzymać formę fizyczną i ogólną sprawność. Czuję się bardzo dobrze pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie dokucza mi żadna kontuzja, nie mam żadnego urazu – zapewnia zawodniczka.W jakim klubie zobaczymy Joannę Frąckowiak w przyszłym sezonie? Na razie zawodniczka wróciła do Polski i rozgląda się za nowym pracodawcą. – W nowym sezonie chciałabym zagrać w naszej PlusLidze Kobiet, a w kolejnym sezonie powrócić do reprezentacji Polski – zdradza nam swoje najbliższe plany siatkarka. – Myślę, że jak tylko otrzymam ofertę z któregoś z polskich klubów, to z niej skorzystam.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved