Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dmytro Babkov zagra w Pamapolu Wieluń

Dmytro Babkov zagra w Pamapolu Wieluń

fot. archiwum

Ukraiński przyjmujący, Dmitrij Babkow, będzie nowym przyjmującym Pamapolu Siatkarza Wieluń. Kontrakt podpisał również 24-letni reprezentant Białorusi Serhij Antanowicz, który występował w zeszłym sezonie we włoskim Nava Giola del Colle.

Dmytro Babkov ma 25 lat, jest przyjmującym reprezentacji Ukrainy, ostatnio występował w zespole mistrza Ukraina, Lokomotivie Charkow. Ro ktemu był na testach w Jastrzębskim Węglu, jednak do podpisania umowy nie doszło – na przeszkodzie stanęła kontuzja zawodnika. Teraz Babkow według informacji Dziennika Łódzkiego ma zasilić ósmy zespół PlusLigi, Pamapol Siatkarz Wieluń.

Bliski podpisania umowy z zespołem prowadzonym przez Dariusza Marszałka jest również 24-letni reprezentant Białorusi Serhij Antanowicz, który występował w zeszłym sezonie we włoskim Nava Giola del Colle. Antanowicz również gra na przyjęciu. Działacze z Wielunia mocno interesują się również zawodnikami Politechniki Warszawskiej – Robertem Milczarkiem oraz Serhijem Kapelusem. Na przeszkodzie może jednak stanąć powrót stołecznego klubu do PlusLigi kosztem Jadaru Radom.


Podpisaliśmy na rok kontrakty z Dmitrijem Babkowem i Serhijem Antanowiczem – potwierdza Adam Dąbrowny, prezes Pamapolu. – To jednak nie koniec transferów. Pracujemy też intensywnie nad pozyskaniem kolejnych sponsorów. Do Wielunia może także trafić Australijczyk Thomas Edgar, który reprezentował w zeszłym sezonie barwy szwedzkiego Valla Wings.Pamapol rozstał się za to z Brazylijczykiem Danielem Ferreirą, Maciejem Kordyszem i Maciejem Wołoszem. Wszyscy ci zawodnicy szukają sobie nowych klubów. Nie wiadomo, czy w drużynie prowadzonej przez nowego trenera Dariusza Marszałka (zastąpił Damiana Dacewicza) oraz jego japońskiego asystenta Shuichi Mizuno znajdzie się miejsce dla Marcina Krysia – wychowanka WKS Wieluń, który grał w ubiegłym sezonie na libero. Był zresztą jedynym wielunianinem w składzie beniaminka PlusLigi.

źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved