Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Centrostal szykuje budżet z myślą o grze w europejskich pucharach

Centrostal szykuje budżet z myślą o grze w europejskich pucharach

fot. archiwum

- Gra w europejskich pucharach to jest wyzwanie sportowo-organizacyjno-finansowe dla klubu. Nie wolno z tego zrezygnować - mówi wiceprezes Centrostalu Waldemar Sagan. Bydgoscy działacze rozważają zawiązanie spółki z miastem.

Stoimy przed zadaniem stworzenia budżetu, by zbudować silny zespół, które będzie w stanie podjąć walkę z drużynami europejskimi. Przypomnę, że do tej pory przeważnie pokazywaliśmy się z dobrej strony. Promowaliśmy kraj, miasto, klub i sponsorów. Będziemy kontynuowali naszą linię postępowania, a więc nic na kredyt. Będziemy chcieli zbudować silniejszy zespół, ale jego trzonem będą zawodniczki związane z Bydgoszczą. Już od wtorku zabieramy się do pracy – zapowiada na łamach Gazety Pomowskiej Waldemar Sagan.

Siatkarki Centrostalu wywalczyły piąte miejsce w PlusLidze i w przyszłym sezonie po trzyletniej przerwie znów zagrają w europejskich pucharach. Centrostal odbył już kare zawieszenia nałożona przez CEV za wycofanie się z pucharów przed meczem z Samordkiem Habarowsk. Tym razem bydgoski klub chce się dobrze przygotować na większe wydatki. – Chcemy z tego prawa skorzystać. Wiadomo, że będą koszty. One także będą zależeć od losowania. Będziemy szukali dodatkowych środków – twierdzi Waldemar Sagan cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Bydgoscy działacze rozważają zawiązanie sportowej spółki z miastem, co miałoby ułatwić przekazywanie miejskich środków na funkcjonowanie klubu. – Od strony prawnej istnieje możliwość powołania takiej spółki – przyznaje dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta, Adam Soroko.Faktycznie to jednak kwestia zasadności i celów, jakie sobie postawiło miasto w sferze sportu. O wyborze żużla, męskiej siatkówki i piłki nożnej zdecydowały popularność tych dyscyplin i wytworzony układ sponsorski, jak w przypadku Delekty. Do tej pory nie było w tym kontekście mowy o siatkarkach .Będziemy na temat ewentualnego powołania spółki rozmawiać. Nasz wynik sportowy jest argumentem. Puchary europejskie to dobra promocja miasta. Sukces nie jest przypadkiem, świadczy o tym 18 lat naszej gry w ekstraklasie, praca z młodzieżą – dodaje Sagan.

źródło: Gazeta Pomorska, Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved