Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Abramow i Santilli w Iskrze Odincowo

Abramow i Santilli w Iskrze Odincowo

fot. archiwum

Wg informatora Gazety Wyborczej przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Paweł Abramow i trener Robert Santilli dostali propozycję zatrudnienia w rosyjskiej drużynie - Iskrze Odincowo. W szeregach wicemistrzów Polski nie zobaczymy również Benjamina Hardego.

Jak podaje portal plusliga.pl, włoski trener w przyszłym sezonie stanie na czele podmoskiewskiej drużyny. Roberto Santilli, który spędził w Jastrzębiu 3 sezony, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski i pierwsze miejsce w  rozgrywkach pucharowych naszego kraju postanowił spróbować swoich sił w rosyjskiej Superlidze.

Wiadomość o odejściu Pawła Abramowa i Roberto Santilliego do Iskry można było przeczytać na rosyjskich i włoskich stronach internetowych. Tak twierdzi informator GW. – Jastrzębie? Proszono mnie, bym nie wypowiadał się na ten temat. Nawet nie wiem, kiedy znów pojawię się w Polsce, ponieważ mam pewne problemy z paszportem – oznajmił Roberto Santilli. Włoski szkoleniowiec na brak ofert nie narzeka. Natomiast od jego obecności w klubie swoją współpracę uzależnia kilku zawodników, m. in. Marek Novotny.

Inna gwiazda wicemistrzów Polski – Benjamin Hardy, prawdopodobnie wróci do ojczystego kraju. Bowiem jego żona po urodzeniu i odchowaniu dziecka wraca do pracy w Australii. A jak podkreślał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla musi przede wszystkim myśleć o rodzinie.Klub ma określoną markę, stabilnego sponsora, zagra w Lidze Mistrzów. Z nikim się nie ścigamy, bo wiemy, że znów będziemy mieli bardzo dobry zespół – zapowiada prezes wicemistrzów Polski, Zdzisław Grodecki. Budżet klubu prawdopodobnie zostanie utrzymany na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie i będzie opiewał na kwotę ok. 5 mln zł.

Przypominamy ważne umowy z Jastrzębskim mają: Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Paweł Rusek, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk, który wraca po ciężkiej kontuzji kolana i Damian Dobosz. Klub stara się o pozyskanie Marcina Wiki, który ostatnio bronił barw Resovii.

*Wypowiedzi zebrał Marcin Fejkiel (Gazeta Wyborcza)

źródło: gazeta.pl, inf. własna, plusliga.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved