Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki testuje kolejnych zawodników

Ślepsk Suwałki testuje kolejnych zawodników

fot. archiwum

Siedmiu nowych zawodników wzięło udział w piątkowym treningu siatkarzy Ślepska Suwałki. Pięciu w sezonie 2009/2010 grało w I lidze, dwaj w II. Kolejni będą sprawdzani w najbliższych dniach. W zespole pozostaną trenerzy Aleksandrowicz i Poskrobko.

Testowani w piątek zawodnicy grali w czterech klubach: Pronar Partkiet Hajnówka (trzech), Wilga Garwolin, Legia Warszawa (po jednym). Dwaj siatkarze zastrzegli zatrzymanie w tajemnicy danych dotyczących ich klubu, dlatego iż mają z nim ważny kontrakt.

Jeśli chodzi o pozycje to po dwóch zawodników gra na pozycjach przyjmującego i rozgrywającego, po jednym jako atakujący, libero i środkowy. Byli siatkarze z Hajnówki to: Sebastian Wójcik, Mateusz Sacharewicz i Leonard Tietianiec.

W sezonie 2010/2011 naszym celem jest wywalczenie w rundzie zasadniczej miejsca dającego prawo do gry o miejsca 1-8 – mówi Michał Wiszniewski, prezes Ślepska. – I pod tym kątem budujemy drużynę, w której pojawi się od trzech do pięciu nowych zawodników. To oznacza, że tylu ze starego składu będziemy musieli pożegnać. Dziś trudno mówić o nazwiskach. Czekamy na oferty ze strony zarówno naszych siatkarzy, jak i tych, którzy zainteresowani są grą w naszym klubie. Decyzje podejmiemy w ciągu kilkunastu najbliższych dni, w oparciu o dwa czynniki: opinie trenerów i możliwości finansowe klubu. Na sezon 20010/2011 planujemy budżet w wysokości 800-900 tys. złotych. Nie ma zatem mowy o wystrzałowych wzmocnieniach, ale też o „kosmicznych" kontraktach. Dzielić będziemy tyle pieniędzy, ile będzie w klubowej kasie. Być może uda się pozyskać środki unijne na obóz przygotowawczy z drużyną z innego kraju unijnego. To byłby spory zastrzyk finansowy. Co z tego wyjdzie – zobaczymy.Siatkarze w starym składzie mają tera okres roztrenowania. Na pierwszych zajęciach przed nowym sezonem, który rozpoczyna się 25 września, spotkają się 19 lub 26 lipca. Z aktualnej wciąż kadry kontrakty dłuższe niż do końca maja br. mają tylko trener Adam Aleksandrowicz (przedłużony automatycznie po utrzymani I ligi) i Jonas Rakickas (do końca roku 2010). Kwestią dni jest podpisanie nowego kontraktu z drugim trenerem Piotrem Poskrobko, z pracy którego władze Ślepska są bardzo zadowolone. I odwrotnie. Pozostali nowe umowy będą negocjowali w tym tygodniu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved