Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Księżarek i Popek oraz Wołoszyn i Wardak najlepsi w Łodzi

Księżarek i Popek oraz Wołoszyn i Wardak najlepsi w Łodzi

Bartosz Księżarek i Dawid Popek wśród mężczyzn oraz Agnieszka Wołoszyn i Martyna Wardak wśród pań triumfowali w II Turnieju Eliminacyjnym Mężczyzn oraz Turnieju Finałowym Kobiet XIV cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

W sobotni poranek rywalizację rozpoczęli panowie, którzy w niezwykle emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynkach musieli spośród 47 zgłoszonych drużyn wyłonić najlepszą parę. Zmagania mężczyzn, którzy rozegrali w sumie 92 mecze uwieńczone były niedzielnym finałem, który wygrali byli wicemistrzowie Europy – Bartosz Księżarek i Dawid Popek pokonując 2:0 Macieja Biernata i Bartosza Lewickiego. Dopiero trzecie miejsce zajęła para Michał Krymarys i Adam Łukasik, która pokonała rewelację turnieju młodą parę Alex Andryszewski i Przemysław Bulak. Tym razem gorzej wypadło kilku bardzo dobrych zawodników (m.in., Jarosław Sobczyński, Damian Wojtasik, Bartłomiej Kujawiak, Jakub Chojecki ), którzy z powodu odbywających się Akademickich MP zmuszeni byli grać z innymi partnerami.

Zaraz po zakończeniu niedzielnych finałów mężczyzn do walki przystąpiły panie. Dzięki staraniom organizatorów – Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej i Ogniska TKKF Dzikusy po raz pierwszy w czternastoletniej historii tego cyklu zawodów siatkówki plażowej rozegrany został Turniej Finałowy Kobiet. W zawodach wystąpiło 20 zespołów.

Rywalizację wygrała bezsprzecznie najbardziej doświadczona para Martyna Wardak i Agnieszka Wołoszyn, która w finale pokonała 2:0 Joannę Bazan i Marzenę Kędzior. Brązowe medale przypadły Paulinie Radziwon i Karolinie Baran, które odniosły zwycięstwo nad Dorotą Strąg i Agatą Lewicką.

Kolejny, III Turniej Eliminacyjny, rozegrany zostanie 26.06.2010. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info