Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Spale jest już Aleja Gwiazd Siatkarzy

W Spale jest już Aleja Gwiazd Siatkarzy

fot. archiwum

W Spale odbyły się uroczystości z okazji 10-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. W obecności znamienitych gości otwarto Aleję Gwiazd Siatkarzy. Absolwenci SMS Spała zmierzyli się w meczu pokazowym z kadrowiczami Daniela Castelleniego.

W czasie uroczystości otwarcia Olimpijskiej Gali Siatkówki w Parku Pokoleń Mistrzów Sportu w COS Spała odsłonięte zostały pamiątkowe tablice Mistrzów Sportu w nowopowstałej Alei Gwiazd Siatkarzy: złotych medalistów Mistrzostw Świata – Meksyk 1974, Mistrzów Olimpijskich z Montrealu 1976, srebrnych medalistów Mistrzostw Świata – Japonia 2006 oraz złotych medalistów Mistrzostw Europy – Turcja 2009. Ponadto, odsłonięta została tablica upamiętniająca 10 lat istnienia Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale.

Punktem szczególnym uroczystości otwarcia Olimpijskiej Gali Siatkówki był występ artystyczny młodych uczniów SMS Spała, którzy na swój, siatkarski sposób zaprezentowali przeróbkę przeboju zespołu Big Cyc pt.: „Makumba", co wywołało owacje publiczności.

Z okazji 10-lecia istnienia siatkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale odbył się mecz pokazowy Kadra Polski kontra wychowankowie SMS Spała. Górą w tym pojedynku okazali się podopieczni Daniela Castellaniego, którzy pokonali rywali 2:1 (27:25, 25:12, 12:15).Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli reprezentanci Polski, którzy po efektownym ataku z pierwszej piłki Bartosza Kurka objęli prowadzenie 3:0. Skuteczny blok Artura Augustyna na Zbigniewie Bartmanie, dobry atak Kamila Kacprzaka i prosty błąd Łukasza Wiśniewskiego sprawiły, że absolwenci SMS-u doprowadzili do remisu 7:7, a chwilę później mieli już przewagę dwóch oczek (10:8). Mocne zagrywki Patryka Czarnowskiego i efektowne bloki absolwentów SMS-u na rywalach – efekt – na tablicy widniał rezultat 17:13 dla „gospodarzy". W końcówce seta, głównie za sprawą dobrej postawy w polu zagrywki i błędów rywali, kadrowicze odrobili straty (23:23). Ostatecznie, po walce na przewagi lepsi okazali się reprezentanci Polski. Pierwszego seta zakończył Bartosz Kurek (27:25).

Cała druga partia rozgrywana była pod dyktando kadry Polski. Zaczęło się od prowadzenia 6:1, a w miarę rozwoju seta przewaga podopiecznych Daniela Castellaniego na boisku systematycznie rosła (20:8). Set zakończył się wynikiem 25:12. W trzeciej odsłonie (tie-break) pokazowego meczu wychowankowie SMS-u zmobilizowali się, a po ich postawie widać było, że chcą wygrać choć jednego, honorowego seta i tak też się stało – podopieczni Grzegorza Rysia wygrali 15:12.

Kadra Polski – Wychowankowie SMS Spała 2:1
(27:25, 25:12, 12:15)

Składy zespołów:
Kadra Polski: Gruszka, Kurek, Kłos, Bartman, Żygadło, Wiśniewski, Zatorski (libero)
Wychowankowie SMS Spała: Kacprzak, Drzyzga F., Czarnowski, Gromadowski, Bąkiewicz, Augustyn, Swaczyna (libero) oraz Kamiński, Kozłowski, Możdżonek, Krzywiecki, Drzyzga T. i Janeczek

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved