Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Transfery w AZS-ie Białystok

Transfery w AZS-ie Białystok

fot. archiwum

Jak podaje Kurier Poranny plany transferowe w drużynie Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok mają być podane do wiadomości publicznej pod koniec maja. Wiadomo, że z klubem pozegnała się Wesela Bonczewa, która wróciła do Bułgarii.

Szkoleniowiec AZS-u, Wiesław Czaja przedstawił białostockiemu zarządowi listę zawodniczek, które widziałby w swojej drużynie. – Oczywiście chodzi o takie dziewczyny, których pozyskanie przez nas jest realne – zastrzega Czaja. – W grę wchodzą siatkarki z polskiej ekstraklasy, zza wschodniej granicy oraz wyróżniające się z I ligi – tłumaczy.

Przedstawiciele klubu wybierają się w weekend na Białoruś, by obserwować reprezentantki tego kraju oraz Gruzji, Litwy oraz Bośni i Hercegowiny. – Na pewno będzie tam kilka siatkarek, którym warto się przyjrzeć. Na przykład Jelena Bernatowicz, która miała u nas grać już wcześniej – zauważa Michał Cybulski, pełnomocnik zarządu klubu.

Najbardziej poszukiwana jest zawodniczka na pozycji rozgrywającej, gdyż w zespołem pożegnała się Wesela Bonczewa, a nie wiadomo co z Magdaleną Godos, której kontakt niebawem się kończy. Szkoleniowiec przyznaje, że niemal na każdą pozycję szuka zawodniczek. Czaja nie był zadowolony z przyjmujących. Nie wiadomo kiedy do pełni zdrowia powróci atakująca, Małgorzata Cieśla. Pewne miejsce w zespole ma natomiast kapitan Joanna Szeszko. Asia miała bardzo dobry rok. Kilka razy była nawet uznawana MVP meczu. To, że zajęliśmy siódme miejsce, to w dużej mierze jej zasługa i chciałbym, żeby grała u nas dalej – przyznaje Czaja. Pronar od poniedziałku wznawia zajęcia i zawodniczki będą trenować do połowy czerwca.Pod koniec maja odbędą się wybory prezesa zarządu klubu. Obecny prezes, Bogusław Poniatowski przyznał, że został wybrany tymczasowo na tę funkcję i odda ją w inne ręce, gdyż nie dysponują odpowiednią ilością czasu, żeby w pełni zaangażować się w pracę w klubie.

*Wypowiedzi zebrał Tomasz Dworzańczyk (Kurier Poranny)

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved