Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja juniorek pokonała AZS Ostrowiec Św.

Reprezentacja juniorek pokonała AZS Ostrowiec Św.

fot. archiwum

Rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. z okazji Dni Ostrowca Św. 2010.Oprócz pierwszoligowego AZS Ostrowiec Świętokrzyski występują w nim ukraiński zespół z Białej Cerkwi i reprezentacja Polski juniorek.

W meczu otwarcia AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pokonał występujący w ukraińskiej I lidze (odpowiednik polskiej I ligi) Liceum Sportowe z Białej Cerkwi 3:1. W drugim meczu gospodynie turnieju nieoczekiwanie uległy przygotowującej się do eliminacji Mistrzostw Europy Juniorek reprezentacji Polski 2:3.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Liceum Sportowe 3:1
(25:21, 20:25, 25:12, 25:19)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Reprezentacja Polski Juniorek 2:3
(25:19, 29:31, 19:25, 25:23, 6:15)Sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w tym spotkaniu. – Dziewczyny walczyły – przyznał drugi trener, Tomasz Wasilkowski. Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko powalczyć, natomiast one tą walkę podjęły. Pierwszy set był dla nich naprawdę ciężki, ale później się już rozruszały. Grały dzisiaj wszystkie, bo taki jest zamysł tego turnieju, żeby każda z nich mogła się zaprezentować. Jesteśmy zadowoleni z tego sparingu. Dziewczyny, zwłaszcza te młodsze, nie wystraszyły się. Wszystko bardzo fajnie wyszło.

W drużynie prowadzonej przez trenera Krzyżanowskiego po raz pierwszy znalazła się przyjmująca AZS-u Białystok, Małgorzata Właszczuk. Dzisiejsze spotkanie było więc dla niej debiutem w barwach narodowych. – Nigdy nie założyłam koszulki z orzełkiem, uczestniczyłam jedynie w kilkudniowych zgrupowaniach lub obozach – przyznała. Czy młoda zawodniczka liczy na to, że załapie się do składu na turniej kwalifikacyjny, który rozegrany zostanie w Hiszpanii? – Myślę, że nie. Trener szuka teraz różnych wariantów, dziewczyny trenowały ze sobą od dłuższego czasu i są zgrane. Wydaje mi się, że w ostateczności postawi na swoją dwunastkę z pierwszych eliminacji. Jednak nie zmienia to faktu, że będę walczyć i postaram się pokazać, co potrafię – zdradziła.

W drużynie prowadzonej przez trenera Romana Murdzę zaprezentowała się "nowa" zawodniczka AZS WSBiP KSZO Katarzyna Nadziałek – wychowanka ostrowieckiego klubu, grająca ostatnio w II-ligowej Politechnice Radom. Zabrakło Natalii Wardzińskiej (jest po operacji kolana) oraz Eweliny Świerszcz (choroba).

Jutro odbędą się kolejne mecze turnieju. O 11 zagrają Reprezentacja Polski Juniorek z Liceum Sportowym Biała Cerkiew, a o 13:30 AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. z reprezentacją Polski juniorek.

źródło: kszo.info, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved