Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PlusLiga dla policzanek za dwa lata?

PlusLiga dla policzanek za dwa lata?

fot. archiwum

Bardzo dobry sezon Chemika Police podsumowuje szkoleniowiec pierwszego zespołu - Mariusz Bujek. Trener z drużyną pracuje już kilka lat i z każdym rokiem sięga po wyższe cele, mimo, że nie dysponuje wielkimi środkami finansowymi, ani gwiazdami.

Nie zadam pytania o ocenę minionej edycji rozgrywek, bo wiem, że takich pan zwyczajnie nie lubi. Za to o to, czy zakończony sezon był dla pana najlepszym w trenerskiej pracy już tak…

Mariusz Bujek: – Myślę, że pierwszy był najbardziej udany, bo właśnie wtedy, pięć lat temu, udało się stworzyć ten zespół i awansować do I ligi. To, co mamy teraz jest konsekwencją pracy dziewczyn przez te pięć lat. To przychodzi samo z siebie, pracujemy ciężko i gramy coraz lepiej. Dzięki gminie i drobnym sponsorom możemy utrzymać to, co mamy, a to daje nam kolejną szansę na uzyskanie jeszcze lepszego wyniku w przyszłości.

Wynik w tym roku jest dobry, ale mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie kilka przeszkód, jakie drużyna w trakcie sezonu napotkała. Szczególnie plany pokrzyżować mogła chyba zapaść formy na przełomie grudnia i stycznia oraz kontuzje .Dopadły nas dwie paskudne kontuzje Justyny Raczyńskiej i Magdy Soter. To są nasze kluczowe zawodniczki. Jedna to czołowa środkowa, obok Ewy Kwiatkowskiej, a o sile w zespole Justyny nie trzeba przekonywać. W tym właśnie czasie graliśmy ważne dla nas mecze i je niestety przegrywaliśmy przez to, że na parkiecie zabrakło tych dwóch siatkarek. Nie ukrywam jednak, że zabrakło nam też trochę pary, bo po analizach tych spotkań doszliśmy do wniosku, że jak przegrywaliśmy większą liczbą punktów zwyczajnie brakowało nam sił, żeby grać, tak jak graliśmy wcześniej. Wszystko na szczęście wróciło do normy w najważniejszym momencie sezonu i zapewniliśmy sobie czwartą lokatę. Pewnie, że jakbyśmy zajęli drugie czy trzecie miejsce, byłoby łatwiej w fazie play-off, ale pamiętajmy, że wówczas trafilibyśmy na Rumię i… okazuje się, że wcale nie byłoby łatwiej. Myślę, że w trakcie sezonu za bardzo rozbudzono też nadzieje. Starałem się je tonować, bo ani logistycznie, ani sportowo to nie jest ta półka dla nas. Jesteśmy na czwartym miejscu i myślę, że jest ono adekwatne do naszych możliwości.

Jakieś ruchy transferowe na pewno się szykują. Czy trener Bujek sięgnie po młode zawodniczki z regionu, czy może postara się o ściągnięcie kogoś z dalszych zakątków kraju?

Młode siatkarki wybrały lepsze kluby i nie widzą chęci grania u nas. Z Polski przyjeżdżają do nas dziewczyny na testy. Do końca maja przetestujemy przynajmniej osiem zawodniczek. Mogą one ewentualnie zastąpić te, które odejdą, albo te, z których zrezygnuję. Do końca tego miesiąca wszystko już będzie jasne w tej kwestii.

Kiedy startujecie z przygotowaniami do nowego sezonu? Zazwyczaj był to przełom lipca i sierpnia.

Niestety dowiedziałem się niedawno, że 25-go września już gramy ligę, więc wszystko musimy przyspieszyć. Wiem, że dziewczyny się z tego nie ucieszą, bo obiecałem im urlop do 1-go sierpnia, ale niestety na treningach będziemy musieli się spotkać już w połowie lipca. Okres treningów po tym sezonie zakończymy na koniec czerwca, więc czasu na urlopy dużo nie będzie.

Mamy dopiero maj, ale o celach na przyszły sezon chyba już pan myśli?

– Trzecie miejsce. Musimy je zająć i zajmiemy.

A dlaczego nie pierwsze?

Bo słyszałem o budżetach niektórych klubów i zawodniczkach, jakie tam przychodzą. My jeszcze nie mamy takich nazwisk, a te które mamy wielkie nie są, ale na trzecie miejsce pasują.

Czy jest szansa, żeby Chemika w przyszłym sezonie sponsorowała nie tylko gmina?

Jeśli chodzi o Zakłady Chemiczne to nie sądzę, żebyśmy mogli liczyć na większe wsparcie, ale gmina robi wszystko co w jej mocy i robi to świetnie. Prezesi klubu starają się pozyskać drobnych sponsorów, gdzie tylko się da. Ja sam również staram się ściągnąć kogoś ze Szczecina, ale w naszym regionie nie jest łatwo znaleźć ludzi gotowych do rozdawania pieniędzy. Przykłady Piasta i Morza dokładnie to pokazują.

*Cały wywiad z trenerem Mariuszem Bujkiem na ligowiec.net

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved