Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pierwszy dzień kwalifiacji do ME mężczyzn w 2011 roku

Pierwszy dzień kwalifiacji do ME mężczyzn w 2011 roku

W odbywających się kwalifikacjach do Mistrzostw Europy mężczyzn zwycięstwa doszło do niespodzianki w meczu Portugalia - Holandia. Jutro oraz w niedzielę odbędą się kolejne mecze. Następną serię meczów drużyny rozegrają od 28-30 maja 2010.

Grupa A

Reprezentacja Hiszpanii pokonała 3:0 drużynę Izraela. Izraelczycy postawili większy opór tylko w trzeciej partii spotkania którą przegrali na przewagi 24:26. Gospodarze turnieju Słoweńcy w łatwy i przekonywujący sposób rozbiła swoich sąsiadów z Węgier 3:0 i obok Hiszpanów staje się głównym faworytem tej grupy

Nasi południowi sąsiedzi, a jednocześnie organizatorzy turnieju w grupie C nie sprostali w inauguracyjnym meczu Belgom i musieli uznać ich wyższość ulegając swoim rywalom 1:3. Z kolei nasi wschodni sąsiedzi nie dali większych szans Bośni i Hercegowinie i zanotowali pierwsze zwycięstwo 3:1.

W tej grupie gospodarze Czarnogóra bez większych problemów pokonali Chorwację 3:0. Taki sam rezultat padł w drugim meczu pomiędzy podopiecznymi Raula Lozano – Niemcami a Estonią. Te dwie ekipy wydają się być zdecydowanymi faworytami tej grupy.

W Skopje podobnie jak w Ankarze mecz gospodarzy obejrzało 3200 widzów. Macedończycy tylko w drugim secie musieli uznać wyższość Szwedów, a w pozostałych trzech ich dominacja nie podlegała dyskusji. Portugalia wygrała 3:0 z Holandią i zrobiła pierwszy krok do awansu, do kolejnej rundy, była to największa niespodzianka dzisiejszego dnia.