Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Za darmo nikt mistrzostwa nie zdobędzie

Mariusz Wiktorowicz: Za darmo nikt mistrzostwa nie zdobędzie

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u wygrały czwarte spotkanie z Muszyniankom w finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Zatem o końcowym triumfie jednej bądź drugiej drużyny zadecyduje 5. spotkanie, A oto co powiedzieli trenerzy i zawodniczki po wczorajszym meczu.

Mariusz Wiktorowicz (szkoleniowiec BKS Aluprof): – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Powiedziałem dzisiaj zawodniczkom, że powinno być jakieś prawo serii. W Łodzi przegraliśmy pierwszy mecz. Była rozmowa z zespołem. Efektem była wygrana 3:0. Podobna sytuacja była w pierwszym meczu przeciwko Muszynie w Bielsku. Przegraliśmy, potem była rozmowa i zwycięstwo. Wczoraj wygraną mieliśmy na wyciągnięcie ręki, lecz trochę pomogliśmy przeciwnikowi. Była rozmowa. Wyciągnęliśmy wnioski z tego spotkania. Dzisiaj pokazaliśmy całkiem inną grę. Wywieraliśmy presję w każdym elemencie. Zagrywką odrzuciliśmy przeciwniczki od siatki. Zdecydowanie graliśmy w ataku, każda z naszych skrzydłowych grała odważnie. Kasia Skorupa inaczej rozrzucała piłki i to poskutkowało. Graliśmy dużo środkiem i zespół z Muszyny miał utrudnione zadanie, jeżeli chodzi o element bloku. Graliśmy wszystkimi zawodniczkami na siatce. O to w tym wszystkim chodzi. Jeżeli jest dobre przyjęcie, to wszystkie zawodniczki powinny stwarzać zagrożenie. Cieszę się z tej wygranej ze względu na tych kibiców, którzy jeżdżą za nami i przyjechali również tutaj. Gramy piąte spotkanie w Bielsku. Dzisiejsza wygrana na pewno doda nam skrzydeł. Wszyscy byśmy chcieli zdobyć złoty medal. Robiliśmy wszystko, żeby powrócić z rywalizacją do Bielska. Trzeba zagrać dobrą siatkówkę, odważną, taką jak dzisiaj pokazaliśmy, wtedy to Mistrzostwo będzie. Za darmo nic się nie zyskuje. Za darmo też nikt Mistrzostwa nie zdobędzie. Wielkie uznania i słowa gratulacji dla całego zespołu. Zrobiliśmy dzisiaj kawał dobrej roboty.

Bogdan Serwiński (szkoleniowiec Banku BPS Muszyna): – W piątek moje zawodniczki odpoczną od siatkówki. Później będziemy mieli trening i pojedziemy do Bielska. Wydaje mi się że w niedziele będzie walka charakterów. Wygra ten zespół, który pokaże się z lepszej strony. Przed rozpoczęciem wczorajszego meczu podszedł do mnie jeden z działaczy z Bielska-Białej i powiedział, że na zarządzie uzgodnili, żeby życzyć mnie i mojemu zespołowi tego co jeszcze nie zdobył, czyli srebrnego medalu. Ale ja sobie pomyślałem, że myśmy jeszcze na wyjeździe złota nie zdobyli.

Natalia Bamber (zawodniczka BKS Aluprof): – To są ostatnie mecze w walce o Mistrzostwo Polski i nie mogłyśmy się poddać, nie było takiej opcji. Muszyna po pierwszym secie mogła sobie pomyśleć, że wygrają to spotkanie. My myślałyśmy inaczej i walczyłyśmy do końca. O zwycięstwie w piątym mecz będzie decydować przede wszystkim realizacja taktyki oraz wytrzymałość fizyczna.źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved