Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fijałek/Prudel idą jak burza, Kądzioła/Szałankiewicz za burtą

Fijałek/Prudel idą jak burza, Kądzioła/Szałankiewicz za burtą

Trwa dobra passa Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla na rozgrywanych w Rzymie zawodach Grand Slam. Podopieczni Sławomira Roberta pokonali w ostatnim meczu grupy L Austriaków Doppler/Mellitzer 2:0, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Była to już trzecia wygrana polskich siatkarzy plażowych na turnieju w Rzymie. Przypomnijmy, iż wcześniej biało-czerwoni pokonali również inny austriacki duet Gosh/Horst oraz dość niespodziewanie zwyciężyli z rozstawioną z numerem trzecim brazylijską parą Harley/Pedro.

Dziś polska para nie miała większych problemów z pokonaniem austriackiego duetu rozstawionego w Rzymie z numerem 30. W pierwszym secie Fijałek i Prudel niemal zdeklasowali rywali, bowiem zwyciężyli do 12. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej zacięta, ale w końcówce ponownie lepsi okazali się biało-czerwoni. Dzięki temu zwycięstwu Polacy wygrali grupę L, a to dało im bezpośredni awans do II rundy rzymskiego turnieju.

Grupa L

Fijałek/Prudel POL [19] – Doppler/Mellitzer AUT [30] 2-0
(21-12, 21-19)

Harley/Pedro BRA [3] – Gosch/Horst AUT [14] 0-2
(17-21, 16-21)

Zdecydowanie gorzej wiedzie się drugiej polskiej parze, czyli duetowi Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz. Młodzi Polacy doznali wczoraj dwóch porażek i aby myśleć o grze w kolejnej rundzie musieli dziś pokonać rozstawioną z numerem 18 szwajcarską parę Heyer/Heuscher. Początek meczu był pomyślny dla biało-czerwonych, którzy premierowego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść 21:19. W drugiej partii emocji było jeszcze więcej. Aby wyłonić jej zwycięzcę obie drużyny musiały grać na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się Szwajcarzy, którzy wygrali 26:24. Decydujący akt również padł ich łupem, a zatem polski duet pożegnał się z zawodami w Rzymie.

Z pierwszego miejsca w grupie K do następnej fazy turnieju awansował niemiecki duet Brink/Reckermann, który dziś bez większych problemów pokonał norweską parę Skarlund/Spinnangr.