Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Marszałek: Będą zmiany na kluczowych pozycjach

Dariusz Marszałek: Będą zmiany na kluczowych pozycjach

fot. archiwum

Od kilku dni wiadomo, że w nowym sezonie trenerem Siatkarza Wieluń będzie Dariusz Marszałek, a jego asystentem Shuichi Mizuno. Nowy sztab szkoleniowy zapowiada walkę o środek tabeli, a nie o utrzymanie się w PlusLidze.

Trener Marszałek z kilku ofert jakie otrzymał, wybrał pracę w Wieluniu. Chciał wrócić do Polski ze względu na olbrzymie zainteresowanie siatkówką w naszym kraju. O trenerach pracujących zagranicą, zwłaszcza w takich krajach jak Norwegia niewiele u nas słychać. – My pracujący za granicą jesteśmy mniej znani, przez to że się o nas nie mówi, nie pisze – mówi szkoleniowiec.

W federacji norweskiej Dariusz Marszałek zajmował się nie tylko prowadzeniem reprezentacji, był także odpowiedzialny za szkolenie i Szkołę Mistrzostwa Sportowego, którą otworzył w 2004 roku. Trener nie zamierza całkowicie zrywać kontaktu z Norwegią, ale jak zapewnia, na pierwszym miejscu będzie Siatkarz. – Proszę się nie obawiać przyjeżdżam do Polski, będę mieszkał w Wieluniu, będę pracował na 100% dla Siatkarza Pamapolu Wieluń. Będę bardzo często w Wieluniu, a bardzo rzadko u siebie w domu w Oslo – zapewnił trener.

Wspólnie z zarządem szkoleniowiec ustalił, że dla Siatkarza głównym celem na przyszły sezon będzie środek tabeli PlusLigi. Prezesi chętnie widzieliby zespół z Wielunia na miejscu gwarantującym start w europejskich pucharach. – Naszym celem jest uplasować zespół w tak zwanym mocnym środku, a od mocnego środka już niedaleko do pierwszej czwórki. Ale za realny cel ustalamy sobie środek tabeli, z opcją że chcielibyśmy grać w pucharach europejskich w następnym roku – powiedział Dariusz Marszałek
Ustalony jest już skład personalny w jakim Siatkarz wystąpi w kolejnym sezonie.Do wiadomości publicznej zostanie on oficjalnie podany przez zarząd w najbliższym czasie. – Zarys zespołu jest już w 99% ustalony z zarządem klubu. Mogę jedno powiedzieć, na pewno są zmiany na kluczowych pozycjach. Zespół mocniejszy i realny będzie cel który sobie wyznaczamy, czyli nie 7-8 i walka o utrzymanie, tylko mocny środek. Będzie to mieszanka złożona z ludzi z zagranicy i krajowych zawodników – zakończył trener.

Nowy zespół zbierze się w Wieluniu w niedzielę 1 sierpnia, kiedy to rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze.

źródło: inf. własna, radio ZW

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved