Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Pura: Mecz łatwiejszy, niż przypuszczałyśmy

Agata Pura: Mecz łatwiejszy, niż przypuszczałyśmy

fot. archiwum

- Spodziewam się jutro walki i cięższego meczu. Musimy postawić im ciężkie warunki i zagrać co najmniej tak, jak dzisiaj w tych dwóch setach - stwierdziła po pierwszym meczu w Atlas Arenie atakująca dąbrowianek, Agata Pura.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej zaskakująco łatwo pokonały w trzecim spotkaniu o brązowy medal Budowlanych Łódź. Było to o tyle niespodziewane, że pierwsze dwa mecze miały zacięty przebieg i kończyły się po tie-breakach. Co takiego zmieniło się w obu drużynach? – O to trzeba by było zapytać nasze rywalki. Nie ukrywam, że ten mecz był dla nas łatwiejszy, niż byśmy przypuszczały, zwłaszcza po tych spotkaniach w Dąbrowie. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, to już końcówka sezonu i dziś chyba to zmęczenie bardziej wyszło w zespole z Łodzi. Tę rywalizację wygra ten, kto wykaże się większą siłą woli i charakteru – twierdzi Agata Pura.

Nie ukrywam, że sporo krwi w Dąbrowie napsuła nam Michaela Teixeira, która jest bardzo dobrą technicznie zawodniczką. Może nie ma mocnych ataków, ale szuka bloku, kombinuje, nie poddaje się i zawsze coś wymyśli. Trener uczulał nas na grę tej zawodniczki – dodaje zawodniczka zaznaczając, że na odprawie przed meczem zazwyczaj jednak omawiają grę całej drużyny przeciwnika.

W Łodzi oba zespoły rywalizują w Atlas Arenie, która może pomieścić 13 tysięcy widzów. – Hala jest bardzo przyjazna do grania. Jest duża, jednak dzięki temu, że jest teraflex, nie odczuwa się tak tego. Na szczęście przyszło sporo ludzi, i to stworzyło taką atmosferę meczową – mówi zadowolona z takich warunków do gry atakująca MKS Dąbrowa Górnicza.Kolejne, czwarte spotkanie, obie drużyny rozegrają w czwartek. W przypadku zwycięstwa dąbrowianek, rywalizacja zakończy się ich triumfem. Czy będzie tak łatwo jak w środę? – Spodziewam się jutro walki i cięższego meczu. Chciałabym, żeby było tak łatwo jak dzisiaj, ale wiadomo, każdy walczy do końca, Budowlani również. Musimy postawić im ciężkie warunki i zagrać co najmniej tak, jak dzisiaj w tych dwóch setach – zapowiada Agata Pura.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved