Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Taras Chtiej siatkarzem sezonu 2009/2010 w Rosji

Taras Chtiej siatkarzem sezonu 2009/2010 w Rosji

fot. archiwum

Taras Chtiej, przyjmujący Lokomotivu Biełgorod, został wybrany najlepszym graczem sezonu 2009/2010 w Rosji. To pierwszy taki tytuł kapitana biełgorodzkiej drużyny. Nagroda Kuzniecowa jest przyznawana dla najlepszego ligowego gracza od 15 lat.

Jako kapitan muszę bronić interesów drużyny. W niej najlepsi byli według mnie Dima Musierski i Dima Ilinych. To oni są odkryciem tego sezonu. Jeśli nie zwolnią obrotów, będą pretendować do nagrody Kuzniecowa każdego roku – mówi Taras Chtiej. Jego zespół zdobył wicemistrzostw Rosji ulegając w finałowej rywalizacji Zenitowi Kazań. – Zenit został mistrzem kraju zasłużenie. Być może, gdybyśmy zaczynali rywalizację w Biełgorodzie, nie przegralibyśmy dwóch pierwszych spotkań. Nie bez znaczenia był też fakt, ze nasz półfinał z Nowosybirskiem się przedłużył. Zenit miał kilka dni odpoczynku więcej, mógł się zregenerować – twierdzi kapitan Lokomotivu.

W trzecim meczu finałowym Lokomotiv pokonał Zenit gładko 3:0. W czwartym jednak po raz trzeci musiał uznać wyższość rywali. – Nie mogliśmy nic poradzić na duet Stanley-Ball. Amerykanie potrafili się nastawić na decydujący mecz, Stanley zagrał wiele asów serwisowych. Czasem nie ma na niego rady, chwilami przyjmowaliśmy jego zagrywki we czterech, i też nie dawaliśmy rady – wspomina Chtiej. – Gdybyśmy doprowadzili do piątego meczu, nie byłoby im tak łatwo, nie zapominajmy, że to dużo starsza od nas drużyna.

Po meczu trener Szypulin powiedział nam, żeby się nie przejmować, bo to dopiero początki tej drużyny. Większość z naszych zawodników ma teraz po 20 lat – zauważa Taras Chtiej. – Trzon zespołu powinien zostać. Być może dojdzie dwóch, trzech zawodników, którzy wzmocnią zespół tak, by zdobył mistrzostwo Rosji i powalczy o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jeśli chodzi o mnie, to Gienadij Szypulin mnie reanimował. Cały sezon w Iskrze, gdy trenerem był Zoran Gajić, przesiedziałem przecież na ławce – mówi zawodnik, który prywatnie jest… zięciem Szypulina. – To nie przeszkadza. W pracy Szypulin jest dla mnie wielkim trenerem. W życiu prywatnym – prawie jak ojciec.Klasyfikacja nagrody Kuzniecowa w sezonie 2009/2010

  1. Taras Chtiej (Lokomotiv Biełgorod)
  2. William Priddy (Lokomotiv Nowosybirsk)
  3. Sergiej Tietiuchin (Zenit Kazań)
  4. Roman Jakowlew (Dynamo Moskwa)
  5. Lloy Ball (Zenit Kazań)
  6. Dymitrij Musierski (Lokomotiv Biełgorod)
  7. Nikołaj Pawłow (Lokomotiv Nowosybirsk)
  8. Maksym Michajłow (Jarosławicz)
  9. Maksym Pantelejmonienko (Zenit Kazań)
  10. Dante Amaral (Dynamo Moskwa)

W poprzednich latach nagrodę Kuzniecowa zdobywali Lloy Ball (2009), Siergiej Tietiuchin (2008), Matej Kazijski (2007).

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved