Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień: Zainteresowanie grą w Bedzinie jest ogromne

Rafał Legień: Zainteresowanie grą w Bedzinie jest ogromne

fot. archiwum

MKS MOS Interpromex Będzin awansował do I ligi i nie ma zamiaru świętować w nieskończoność. Trwają obecnie rozmowy z dotychczasowymi siatkarzami i kilkoma nowymi zawodnikami. Do końca maja kadra ma być zamknięta.

Dla trenera Rafała Legienia najważniejszy jest trzon zespołu, a ten ma się opierać na dotychczasowym szkielecie MKS-u. – Chłopakom wygasły kontrakty i już poczynili pewne rozmowy z zarządem. Przedstawili swoje warunki i liczę na to, że się dogadają. Chciałbym mieć ich w zespole na kolejny sezon. Jednak ilu zostanie na razie nie wiem. Do końca tygodnia powinno się wszystko wyjaśnić – mówi szkoleniowiec.

Możliwe, że do klubu dołączy trzech nowych siatkarzy. Wszystko jednak zależy od tego, ilu zawodników z poprzedniego sezonu zdecyduje się na pozostanie w klubie. – Jestem zainteresowany obecnie trzema chłopakami. Są to siatkarze z pierwszej i drugiej ligi. Mam nadzieję, że przyjadą do nas, aby się zaprezentować – zdradza szkoleniowiec i dodaje. – Telefony się urywają. Ciągle odbieram i słyszę tylko zapytania, kiedy można przyjechać do klubu i się pokazać. Zainteresowanie grą w Będzinie jest ogromne. Szczerze przyznam, że zaskoczyło mnie to bardzo. Takie telefony pokazują, że robimy tutaj coś dobrego. Zawodnicy z innych drużyn to dostrzegają i chcieliby reprezentować barwy MKS-u. Dlatego nie martwię się o potencjalnych nowicjuszy w drużynie.

Pierwsza liga to nie tylko wyższy poziom sportowy, ale także większe wydatki. Dalekie wyjazdy, wyższe kontrakty, na to wszystko trzeba mieć pewny budżet. – Miasto nadal będzie nas wspierać razem z firmą Interpromex. To nasze dwa główne źródła utrzymania. Możliwe, że pojawi się ktoś jeszcze ze sponsorów, ale za wcześnie, aby o tym mówić. Jednak zawodnicy niech się nie martwią. Podwyżki są przewidziane – wyjaśnia Legień.źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved