Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga Kobiet: O brąz powalczą w „Atlas Arenie”

PlusLiga Kobiet: O brąz powalczą w „Atlas Arenie”

fot. archiwum

W środę i czwartek w Łodzi zostaną rozegrane kolejne dwa mecze, które być może wyłonią drużynę, która w sezonie 2009/2010 PlusLigi Kobiet zdobędzie brązowy medal. W rywalizacji pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Budowlanymi jest remis - 1:1.

W miniony weekend rozpoczęła się w Dąbrowie Górniczej batalia o brązowy medal w PlusLidze Kobiet pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Organiką Budowlani Łódź. Po dwóch, stojących na bardzo wysokim poziomie meczach jest remis – 1:1. Trzecią drużyną żeńskiej ekstraklasy zostanie zespół, który jako pierwszy wygra trzy spotkania. – Mamy świadomość o co gramy, jednak do tej rywalizacji podchodzimy z uśmiechem na ustach – mówi drugi trener Organiki, Oskar Kaczmarczyk jednocześnie zapewniając, że zespół podejdzie do dwóch najbliższych spotkań na luzie. – W drużynie nie ma presji sięgnięcia po medal, a sam udział w walce o brąz jest dla nas miłą niespodzianką – dodaje.

Nie oznacza to, że Zagłębianki mogą liczyć w środę i czwartek na taryfę ulgową. – Wręcz przeciwnie. Jesteśmy zadowoleni z ostatnich treningów, nasz zespół jest bardzo dobrze przygotowany do tych play-offów – dodaje asystent Wiesława Popika. Kaczmarczyk nie chciał mówić, czy losy brązowego medalu rozstrzygną się w Łodzi. – Nie prowadzimy takiej kalkulacji. Dla nas najważniejszy jest najbliższy mecz. Skupiamy się tylko na nim, dopiero później myślimy co dalej – wyjaśnia.

Ostatnie w tym sezonie mecze przed własną publicznością rozegrają łodzianki, nie jak dotąd na hali „Parkowa", a w nowoczesnej „Atlas Arenie". Skąd pomysł? Organizatorzy zauważyli, że siatkówka w Łodzi cieszy się coraz większą popularnością, a mecze półfinałowe pokazały, że dotychczasowy obiekt może być zbyt mały, gdy przyjdzie Organice walczyć o medale. Szacuje się, że na trybunach Atlas Areny zasiądzie w środę ok. 6 tysięcy kibiców. Najbliższe spotkania będą dobrą okazją do ustanowienia nowego rekordu na meczach polskiej ekstraklasy. Dotąd najlepszym wynikiem może poszczycić się bydgoska Łuczniczka, która jesienią 2009r. na meczu Delecty ze Skrą zgromadziła 6500 kibiców. W Łodzi wierzą, w sukces… We wtorek sprzedano 1000 biletów na mecze z MKS-em Dąbrowa Górnicza.Gra we własnej hali była dodatkowym atutem w rywalizacji siatkarskiej, tymczasem podopieczne Wiesława Popika zagrają na zupełnie obcym obiekcie… – Tak naprawdę na tym etapie atut własnej hali nie ma większego znaczenia. Pokazały to dwa pierwsze mecze w Dąbrowie Górniczej. W tych meczach najważniejsza będzie dyspozycja dnia – wyjaśnia Oskar Kaczmarczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved