Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Szulc: Póki jest szansa, chcę pomóc

Piotr Szulc: Póki jest szansa, chcę pomóc

fot. archiwum

- Wielkim zaskoczeniem było nie tylko dla mnie, ale całego siatkarskiego środowiska, że z tym potencjałem i kadrą siatkarzy Trefl nie awansował do PlusLigi. Tym bardziej że ligę wygrał zdecydowanie - uważa nowy szkoleniowiec gdańszczan, Piotr Szulc.

Po przegranym finale z Fartem Kielce i dymisji Jerzego Strumiło, prezes Trefla, Kazimierz Wierzbicki, zaproponował posadę trenera gdańszczan Piotrowi Szulcowi.Zdecydowałem się niemal natychmiast, bo widziałem dwa mecze Trefla z Fartem w Kielcach i uznałem, że ci chłopcy zasłużyli swoją postawą na awans. Po przegranym meczu w ich oczach widziałem łzy. Dlatego, jeśli istnieje jeszcze jakaś szansa na awans do PlusLigi, chcę pomóc – twierdzi nowy szkoleniowiec Trefla. – Odbyłem z zawodnikami długie rozmowy. Spotykaliśmy się w grupach i indywidualnie. Poznałem ich punkt widzenia, bardzo wiele sobie wyjaśniliśmy. Najważniejsze, że zawodnicy uwierzyli, że są w stanie się pozbierać i jeśli to możliwe – powalczyć o awans. Wspólnie podjęliśmy nowe wyzwanie.

Po dwóch meczach w Radomiu Trefl przegrywa jednak baraż o PlusLigę 0:2. – Uważam, że oba spotkania stały na wysokim poziomie, mimo że wynik wskazuje co innego. Aby wygrać z Jadarem, trzeba wykorzystać atut własnej hali. Co do gry, to niewątpliwie lepiej musimy zagrać w zagrywce i odbiorze. Ale najwięcej do poprawienia mamy w grze blokiem. To nasza pięta achillesowa – twierdzi Piotr Szulc. Zaznacza również, że w rewanżu atutem gdańszczan będą piłki. W Radomiu mecze grano Mikasami, które obowiązują w PlusLidze. W Gdańsku będą to Molteny, którymi grali w tym sezonie pierwszoligowcy.

Czy w przypadku porażki Piotr Szul pozostanie w Gdańsku? – Z prezesem Wierzbickim, z którym znam się wiele lat, umówiliśmy się tylko na baraże. Uważam, że w PlusLidze powinni pracować najlepsi trenerzy w Polsce, a póki co, moja droga do tego jest jeszcze odległa. Żeby dostać się na uniwersytet, najpierw trzeba skończyć solidną szkołę średnią – kończy Szulc.Cały wywiad Macieja Korolczuka dostępny w trójmiejskiej Gazecie Wyborczej.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved