Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > MP oldboyów zapowiadają się wyjątkowo ciekawie

MP oldboyów zapowiadają się wyjątkowo ciekawie

fot. archiwum

W najbliższy weekend zostaną w Kędzierzynie-Koźlu rozegrane mistrzostwa Polski oldbojów w siatkówce. Ta edycja będzie szczególna. Nie tylko MP w starszych kategoriach wiekowych obchodzą mały jubileusz - gdyż to już 15. edycja mistrzostw, ale też mają być pobite wszystkie możliwe rekordy uczestnictwa.

Gdy w 1996 r. organizowano pierwsze tego typu mistrzostwa mające na celu integrowanie środowiska byłych siatkarzy chyba nikt nie przewidywał, że ta skromnie pomyślana impreza nabierze takiego rozmachu. W tamtych pierwszych mistrzostwach, które zorganizowano w Jastrzębiu Zdroju rywalizacja była rozgrywana tylko w jednej kategorii wiekowej – plus 35 lat. W miarę upływu czasy tych kategorii wiekowych przybywało, a impreza się rozrastała. W obecnej edycji medale będą rozdzielone aż w pięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi liczą przynajmniej 35 lat, najstarsza kategoria przeznaczona jest dla zawodników, którzy ukończyli już 55 rok życia.

Przez te wszystkie lata ta impreza miała wielu bohaterów. Pierwsze pięć edycji wygrywała drużyna Asekuracji tworzona przez Wojciecha Mielcarza. Potem do głosu dochodziły inne drużyny. Od początku istnienia tych mistrzostw bardzo silne drużyny wystawia zespół Banku Spółdzielczego Jastrzębie. Ich twórca Ryszard Leszczyński grał i gra do chwili obecnej od początku istnienia mistrzostw, a obecny II trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski od lat zasila szeregi tej drużyny zbierając przez te lata masę indywidualnych nagród. Przez kilka lat rządziła też w mistrzostwach drużyna Poniksu zbierana przez Piotra Więcka, w której główne role pełnili znakomici obecnie trenerzy drużyn ligowych: Grzegorz Wagner i Wiesław Popik.

Więcej w serwisie plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved