Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Iurij Gladyr i Serhiy Kapelus zagrają w jednej drużynie

Iurij Gladyr i Serhiy Kapelus zagrają w jednej drużynie

fot. archiwum

Jurij Gladyr i Serhiy Kapelus ponownie mają szansę razem zagrać w jednej drużynie. Kiedy w większości klubów siatkarskich na dobre trwa wyścig zbrojeń, obaj Ukraińcy wraz z kolegami z reprezentacji przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy.

Iurij Gladyr jeszcze przez najbliższy sezon będzie zawodnikiem kędzierzyńskiej ZAKSY, z kolei Serhiyowi Kapelusowi po tym sezonie kończy się kontrakt z Neckermannem AZS Politechnika Warszawska. Obaj Ukraińcy znają się bardzo dobrze, gdyż w minionym roku byli filarami stołecznego klubu. Latem Gladyr przeniósł się do Kędzierzyna, z kolei Kalepus, pomimo propozycji z innych klubów PlusLigi postanowił pozostać w Warszawie. Jego zespół – Neckermann AZS Politechnika Warszawska, co prawda spadł z ekstraklasy, ale przyjmujący „Inżynierów” przynajmniej ze swojej postawy może być zadowolony. W klubie mówią, ze Ukrainiec nie miał w tym sezonie słabych meczów. Miał dobre, albo bardzo dobre, będąc motorem napędowym akademików z Warszawy. Nic więc dziwnego, że forma Kapelusa nie ubiegła uwadze szkoleniowcowi reprezentacji, Jurijowi Filipovowi, który powołał obu zawodników z polskiej ligi do szerokiej kadry.

O tym, czy Gladyr z Kapelusem zagrają w przyszłym sezonie w jednym klubie należy zapytać prezesa ZAKSY Kazimierza Pietrzyka, który z pewnością będzie poszukiwał wzmocnień na pozycji przyjmującego, ale obaj Ukraińcy najprawdopodobniej pojawią się w Popradzie. Pod Tatrami w najbliższy piątek rozpoczyna się pierwsza część kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Środkowy ZAKSY na zgrupowanie kadry pojechał prosto z Kędzierzyna-Koźla, gdzie w zeszły weekend zakończyła się rywalizacja o brązowym medal PlusLigi. Z kolei Kapelus w przygotowaniach kadry uczestniczy drugi tydzień. W ramach przygotowań Ukraińcy rozegrali w Mohylewie trzy mecze sparingowe z Białorusią. Pierwsze zakończyło się zwycięstwem gości 3:1, w drugim, trzysetowym górą byli Ukraińcy, z kolei o losach trzeciego musiał rozstrzygnąć tie-break, z którego zwycięsko wyszli Ukraińcy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved