Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gwiazdy siatkówki plażowej przyjadą za kilka dni do Mysłowic

Gwiazdy siatkówki plażowej przyjadą za kilka dni do Mysłowic

fot. archiwum

Tylko kilka dni dzieli nas od turnieju SWATCH FiVB World Tour 2010 Mysłowice Open. Rozpoczynające się 25 maja zawody poprzedzi konferencja prasowa (24 maja, Hotel System w Katowicach), na której obecni będą m.in. reprezentanci Polski wraz z trenerem.

Polskę reprezentować będzie aż siedem par: Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Bartosz Księżarek/Dawid Popek, Marek Leźnicki/Michał Makowski, Paweł Pełka/Maciej Kosiak, Rafał Szternel/Damian Wojtasik.

Polscy siatkarze plażowi z pewnością postarają się w Mysłowicach o jak najlepszy wynik, jednak drużyny, z którymi przyjdzie im się zmierzyć nie ułatwią im zadania. Zawodnicy, którzy zgłosili swój przyjazd na Śląsk to absolutna czołówka światowego Beach Volleya. Nazwiska takie, jak Emanuel Rego, Reinder Nummerdor, czy Richard Schuil mówią same za siebie, a to zaledwie początek długiej listy plażowiczów, którzy zagrają na boiskach parku Słupna.

Do Mysłowic zawitają aktualni mistrzowie świata (Julius Brink, Jonas Reckermann ) a także srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Świata, rozegranych rok temu w norweskim Stavanger. Przypomnijmy, że wicemistrzostwo świata w ubiegłym sezonie wywalczyła para z Brazylii- Harley/Alison. Oboje zagrają w mysłowickim turnieju, jednak nie po tej samej stronie siatki. Bowiem Harleyowi towarzyszyć będzie Pedro, natomiast Alison walczyć będzie w duecie z Emanuelem.Jednak medaliści Mistrzostw Świata to nie jedyne gwiazdy, które przyjadą do Mysłowic. Śląskie miasto gościć będzie także mistrzów olimpijskich z Pekinu (Todd Rogers i Philip Dalhausser ) a także zdobywców srebrnych i brązowych medali podczas ostatnich Igrzysk. Z tym, że i oni zmienili boiskowych partnerów: Marcio Araujo zagra w drużynie z Ricardo Santosem a Fabio Luiz z Bruno de Paulą ).

Kibiców ucieszy z pewnością fakt, że gwiazda włoskiej siatkówki halowej – Alberto Cisolla, zdecydował się spróbować swoich sił na plaży. W Mysłowicach zagra w duecie z Gianlucą Casadei. Jeszcze jedno nazwisko powinno być znane polskim fanom siatkówki: Geir Eithun (Norweg, który podczas mysłowickiego turnieju walczyć będzie w teamie z Ronnym Berntsenem ) przez kilka lat grał w Polskiej Lidze Siatkówki (reprezentując barwy Resovii Rzeszów a także Płomienia Sosnowiec).

Nie sposób wymienić wszystkich siatkarzy plażowych, którzy zmierzą się w turnieju SWATCH FiVB World Tour 2010 Mysłowice Open. Część z nich znana jest już kibicom z ubiegłorocznych zawodów, niektórzy zawitają na Śląsk po raz pierwszy. Jedno jest pewne – zagwarantują oni emocje i siatkówkę plażową na poziomie, jakiego polskie boiska jeszcze nie widziały!

źródło: worldtour.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved