Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam w Rzymie: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

Grand Slam w Rzymie: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

fot. Mirosław Stroński

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz wygrali swoje dwa spotkania w kwalifikacjach Grand Slam w Rzymie. Tym samym jutro rywalizację w turnieju głównym rozpoczną dwie polskie pary. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie musieli grać w kwalifikacjach.

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek dzięki dobrym występom w dwóch tegorocznych turniejach World tour zebrali wystarczającą liczbę punktów rankingowych, by zostać od razu zakwalifikowanymi do turnieju głównego. Przez kwalifikacje musi się jednak przebijać druga polska para. W I rundzie kwalifikacji Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła pokonali wenezuelski duet Hernandez/Fañe. Po porażce w pierwszym secie nasi zawodnicy triumfowali w drugiej partii i pokonali rywali w tie-breaku 15:11.

W II rundzie kwalifikacji w meczu decydującym bezpośrednio o awansie do turnieju głównego Polacy zmierzyli się z niemiecką para Böckermann/Urbatzka. Niemcy wcześniej wyeliminowali rozstawioną wyżej rosyjską parę Prokopiew/Bogatow. Po zwycięstwie w pierwszym secie do 13 w drugim Polacy wygrali 21:2. Czekamy na informacje z Rzymu, czy ten rezultat jest wynikiem wyśmienitej gry Polaków , czy też któryś z przeciwników musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Pierwsze mecze grupowe w turnieju głównym nasze pary rozegrają już jutro.I runda kwalifikacji
Kądzioła/Szałankiewicz – Hernandez/Fañe VEN 2:1
(15:21, 21:18, 15:11)

II runda kwalifikacji
Kądzioła/Szałankiewicz – Böckermann-Urbatzka GER 2:0
(21:13, 21:2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved