Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Marszałek został nowym trenerem Siatkarza Wieluń

Dariusz Marszałek został nowym trenerem Siatkarza Wieluń

fot. archiwum

Znane jest już nazwisko nowego szkoleniowca, który w przyszłym sezonie poprowadzi zespół Pamapolu Siatkarz Wieluń. Jak podaje lokalne radio, kontrakt z klubem podpisał Dariusz Marszałek, który w ostatnich latach mieszkał i pracował w Norwegii.

Marszałek zastąpi na stanowisku pierwszego szkoleniowca dotychczasowego trenera Siatkarza, Damiana Dacewicza, który przed rokiem awansował z Siatkarzem do PlusLigi, a w tym sezonie zapewnił beniaminkowi z Wielunia utrzymania w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

Nowy szkoleniowiec wielunian jako zawodnik grał w barwach Resovii Rzeszów i AZS-u Częstochowa. W ostatnim sezonie kariery siatkarskiej z zespołem spod Jasnej Góry zdobył mistrzostwo Polski. W 1990 roku Marszałek wyjechał do Norwegii, gdzie do niedawna prowadził miejscową reprezentację. W 2008 roku startował w konkursie na selekcjonera reprezentacji Polski.

Drugim trenerem Siatkarza został Shuichi Mizuno urodzony w 1980 roku w Japonii, mieszkający i pracujący obecnie w Danii. Biegle zna język angielski i norweski. Ukończył studia na Uniwesytecie w Tsukuba (Ibaraki – Japonia) w 2003 roku, specjalizacje z Wychowania Fizycznego, Medycyny sportowej i Siatkówki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved