Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czołowi siatkarze opuszczą klub Pronar Parkiet Hajnówka?

Czołowi siatkarze opuszczą klub Pronar Parkiet Hajnówka?

fot. archiwum

Ze spadkowiczem z I ligi na pewno pożegna się Sebastian Wójcik. Mało realne wydaje się także zatrzymanie innych kluczowych zawodników i trenera Pawła Blomberga. Łukasz Staniewski, Artur Żyliński i Mateusz Sacharewicz maja oferty z innych klubów.

Pozostanie w Hajnówce rozpatruję jako ostatnią z możliwych ewentualności. Nie interesuje mnie gra w drugiej lidze. Chyba że od razu mielibyśmy walczyć o awans i poprawiła się cała organizacja klubu – mówi Żyliński. –Jestem młody, chcę się rozwijać. Zostać w Hajnówce mógłbym tylko, jeśli byłyby tu na to jakieś perspektywy. Jeśli nie, cóż, może w przyszłości w Hajnówce znów będzie I liga, a wtedy chętnie wrócę. Mimo wszystko, fajnie tu było- dodaje Sacharewicz.

Nie tylko sam fakt spadku do II ligi zniechęca zawodników Pronaru Hajnówka do pozostania w klubie. Druga rzecz to ciągłe zaległości finansowe. Obecnie wynoszą one ok. trzy miesiące. Poza tym siatkarze wątpią też w to, czy w Hajnówce uda się zbudować silny zespół.

Żadnych rozmów nie odrzucam, ale nie ma co do nich zasiadać, jeśli nie otrzymam zaległych pieniędzy na konto. Poza tym nie może tak się dziać, że znów będzie 10 zawodników, z czego tak naprawdę kilku do gry. Jeśli w ogóle mam rozważać pozostanie w Hajnówce, to wyłącznie w sytuacji, gdybyśmy walczyli o powrót do I ligi – mówi kapitan Pronaru Parkiet Łukasz Staniewski. – –Nie interesuje mnie środek tabeli drugiej ligi czy też ogrywanie w niej młodzieży. Spadek się zdarza, teraz zobaczymy, jak zarząd na niego zareaguje. Mogę pracować w Hajnówce tylko, jeśli klub zbierze się w garść i stworzy zespół walczący o awans, oczywiście z finansowym zabezpieczeniem – mówi trener Paweł BlombergWczoraj zespół zebrał się na pierwszym treningu po przerwie. W obecnym tygodniu ma też dojść do rozmów z zarządem klubu.

 

źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved