Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adam Malik z Superpucharem Sheikha Zaida

Adam Malik z Superpucharem Sheikha Zaida

fot. archiwum

Kolejny sportowy sukces odniósł Adam Malik, który wraz ze Słowakiem, Rastislavem Chudikiem prowadzą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich drużynę w Al Ain. Po brązowym medalu przyszedł czas na kolejne trofeum - Superpuchar Sheikha Zaida.

Superpuchar Sheikha Zaida, byłego prezydenta Zjednoczeniowych Emiratów Arabskich, jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych w tym kraju. O Superpuchar walczyły cztery najlepsze zespoły w lidze – Al Shabab, Al Jazeera, Al Ain, Al Wasel. Impreza składała się z dwóch turniejów rozgrywanych systemem każdy z każdym.

Pierwszą część Superpucharu Sheikha Zaida rozegrano w Al Shabab, gdzie drużyna Adama Malika przegrała tylko jedno spotkanie po tie-breaku z Al Jazeerą. Porażka w tym meczu dała Al Ain 2. miejsce po pierwszej części turnieju. Tydzień później wszystkie drużyny przeniosły się do Dubaju, a siatkówką zainteresowała się telewizja, która po raz pierwszy w historii przeprowadziła transmisję telewizyjną.

W Dubaju podopieczni Adama Malika i Rastislava Chudika szczęśliwie wygrali wszystkie spotkania (dwa zakończyły się tie-breakami – przyp. red.), zajmując w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce. Tuż za Al Ain znalazł się zespół Al Jazeery, za którym uplasowały się Al Wasel i Al Shabab. Puchar Sheikha Zaida to kolejny, historyczny sukces zespołu prowadzonego przez polsko-słowacki duet szkoleniowców.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved