Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kubańczycy lepsi od Serbów

Kubańczycy lepsi od Serbów

Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. To siatkarskie porzekadło sprawdziło się w przypadku pierwszego meczu sparingowego pomiędzy Serbami i Kubańczykami. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się rywale Polaków w LŚ, reprezentacja Kuby.

Odmienione reprezentacje stoczyły ze sobą pojedynek trwający aż 130 minut. Celem cyklu spotkań odbywających się na Kubie, jest przygotowanie się obu ekip do rozgrywek w ramach Ligi Światowej. Kolejne z zaplanowanych meczów odbędą się w niedzielę i wtorek, po czym Serbowie powrócą do kraju by na miejscu poczynić przygotowania do pojedynków z ekipą z Chin. Kubańczycy zaś LŚ rozpoczną od starcia z Argentyną, która udział w turnieju finałowym ma już zapewniony.

W pojedynku przeciwko Kubańczykom, Serbom wyraźnie brakowało lidera. Doskonale wykorzystali to ich przeciwnicy, którzy od trzeciego seta przejęli kontrolę nad przebiegiem wypadków. Ponownie rywalizacja wyrównała się w tie-breaku. Więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 16:14.

Kuba – Serbia 3:2
(26:28, 19:25, 25:20, 25:20, 16:14)

Kuba: Simon (13pkt), Leon (4, Camejo (5), Cepeda (21), Leal (18), Hierrezuelo (2),Gutiérrez(libero) oraz Bell (10), Mesa (9), Diaz (2)
Serbia: Janić (17), Terzić (7), Stanković (12), Petrović (6), Atanasijević (11), Petković (3), Rosić(libero) oraz Kovacević (1), Jovović, Nikić

źródło: inf. własna, ossrb.org