Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W Rzeszowie szykują sie duże emocje

W Rzeszowie szykują sie duże emocje

fot. archiwum

29 i 30 maja w Rzeszowie rozegrane zostaną mecze  towarzyskie Polska - Francja. W hali na "Podpromiu" zagrają dwie najlepsze drużyny ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Dla kibiców emocji nie powinno zabraknąć.

Trudno sobie wyobrazić lepsze wejście w sezon – mówi mistrz olimpijski i świata Zbigniew Zarzycki. – Złoty medalista Polska spotka się ze srebrnym Francją. Tytuły są odpowiednie. Kibice mogą liczyć na dobre widowisko. Warto wybrać się do hali w Rzeszowie, żeby zobaczyć znakomitych siatkarzy.

Zbigniew Zarzycki z niecierpliwością czeka na sezon reprezentacyjny. – Myślę, że podobne emocje towarzyszą wielu kibicom w kraju. Przed rokiem nie mieliśmy sobie równych na kontynencie. W tym roku rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Oczekuję powtórki z Izmiru. Byliśmy już kiedyś wicemistrzem świata, ale ten sukces jakoś rozmył się. O wyniku z 2006 roku zaczęto mówić w kategoriach przypadku. Obyśmy takich sformułowań nie zaczęli kierować pod adresem naszej obecnej reprezentacji i jej złotego medalu z Izmiru.

Mistrz olimpijski i świata przypomniał słowa słynnego trenera Julio Velasco, który mówił, że wielkie drużyny wygrywają i chcą wygrywać zawsze. Dla takich nie ma nieważnych meczów. – Wierzę, że od tego sezonu tak będzie z naszą reprezentacją. Ma ona wielki potencjał, o czym powtarzam od lat. Jeżeli w meczu z Francją wyjdziemy na boisko skoncentrowani na maksa, z wielką wolą zwycięstwa, to nasi rywale nie będą mieli szans – dodał Zbigniew Zarzycki.Dwumecz ten będzie rewanżem za wrześniowe mistrzostwa, jak również okazją do tego, by zobaczyć biało-czerwonych w akcji przed wylotem na pierwsze w tym roku spotkania Ligi Światowej. Bilety na spotkania z Francją dostępne są za pośrednictwem firmy TicketPro. Szczegóły dotyczące sprzedaży znaleźć można na stronie www.pzps.pl oraz www.ticketpro.pl

I mecz Polska-Francja – 29 maja, godz. 14.45
II mecz Polska-Francja – 30 maja, godz. 14.45

* Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved