Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W PlusLidze niebawem ruszy karuzela transferowa

W PlusLidze niebawem ruszy karuzela transferowa

fot. archiwum

Jeszcze nie rozdzielono wszystkich medali, zawodnicy Skry i Jastrzębskiego Węgla nie zdążyli nacieszyć się swoimi krążkami a już coraz głośniej mówi się o transferach. Najbardziej głowy zwrócone są w stronę  Skry. Tu prawdopodobnie wielkich zmian nie będzie.

Prawie pewne jest, że w Skrze nastąpi zmiana na pozycji libero. Piotra Gacka miałby zastąpić Paweł Zatorski, występujący dotychczas w klubie z Częstochowy. – Jesteśmy z Piotra bardzo zadowoleni, ale Paweł jest wychowankiem naszego klubu. Dlatego chcemy na niego postawić – mówi w Przeglądzie Sportowym prezes mistrzów Polski, Konrad Piechocki. Do bełchatowian miałby dołączyć również Karol Kłos, który jest zawodnikiem Skry, ale od początku jego pozyskania wypożyczony był do Politechniki Warszawskiej. Gacek na brak ofert nie może jednak narzekać i z pewnością w razie odejścia z Bełchatowa znajdzie nowego pracodawcę. Mówi się, że reprezentacyjnym libero zainteresowana jest m.in. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha jeszcze walczy o brązowy medal z Resovią Rzeszów, a już działa również na rynku transferowym. Pierwszym nowym zawodnikiem w Kędzierzynie jest Patryk Czarnowski, który podpisał kilkadziesiąt godzin temu umowę z tym klubem.

Wracając do drużyny z Bełchatowa, to kontrakty kończą się czterem zawodnikom. Wspomnianemu Piotrowi Gackowi, dwóm rozgrywającym Miguelowi Falasce i Maciejowi Dobrowolskiemu, a także najdłużej grającemu w barwach Skry Radosławowi Wnukowi. Z tej czwórki największe szanse na pozostanie ma Hiszpan. – Wierzę w potencjał tej grupy. Wbrew temu co mówią i piszą media, ten zespół w większości pozostanie niezmieniony – pewnie deklaruje w rozmowie z portalem belsport.pl Piechocki. Na stanowisku trenera pozostanie też Jacek Nawrocki.Nie ma powodów by być niezadowolonym z Jacka – dodaje Piechocki.

W trudniejszej sytuacji są wicemistrzowie naszego kraju. W Jastrzębskim Węglu ważne kontrakty mają tylko Igor Yudin, Grzegorz Łomacz i Sebastian Pęcherz. Umowa kończy się również trenerowi Santilliemu, który ma wiele ofert, m.in. z rodzimej ligi włoskiej. Otwarcie o licznych propozycjach mówi Abramov, którego ciężko będzie w Jastrzębiu zatrzymać. Ekipę opuści Patryk Czarnowski.Mimo, że o zmianach mówi się przede wszystkim w klubach z „czwórki" to z dużym zapałem do pracy wzięły się władze AZS UWM Olsztyn. Jak już informowaliśmy w nowym sezonie drużynę z Olsztyna zasilą Estończyk Kert Toobal oraz Francuz Samuel Tuia. Umowę przedłużyli również Dawid Gunia, Paweł Siezieniewski i Tomasz Tomczyk. Obecnie w olsztyńskiej drużynie na testach przebywa trzech innych graczy. Litwin Arvydas Miseikis oraz Adrian Hunek, który miniony sezon spędził w GTPS Gorzów Wielkopolski oraz 20-letni rozgrywający Wojciech Włodarczyk.

W zespole Pamapolu Wieluń od dłuższego czasu mówi się o zmianie trenera. Damiana Dacewicza miałby zastąpić Dariusz Marszałek. Dodatkowo wieluńska drużyna ma być zainteresowana dwoma graczami z Bełchatowa Dobrowolskim i Wnukiem.

Jeszcze kilka dni i drużyny z PlusLigi wpadną w wir transferowy. Czeka nas z pewnością wiele niespodzianek. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie wzmocnienia dokonane przez nasze drużyny przyniosą wymierne skutki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved