Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Wnuk: Temu mistrzostwu towarzyszyła wielka presja

Radosław Wnuk: Temu mistrzostwu towarzyszyła wielka presja

fot. archiwum

Radosław Wnuk obok Mariusza Wlazłego, to jedyny gracz PGE Skry, który zdobył z bełchatowianami wszystkie sześć tytułów mistrza Polski. Do klubu trafił w 2002 roku. - To był bardzo trudny sezon. Choć gram w Bełchatowie już wiele lat, to nie przypominam sobie drugiego, tak trudnego - powiedział Wnuk.

Każde mistrzostwo smakuje inaczej. To był ciężki finał, ale nie najcięższy jaki graliśmy. Warto przypomnieć pojedynek z Jastrzębiem, który rozstrzygnęliśmy dopiero w piątym meczu (sezon 2006/07 – przyp. red.). W tym sezonie jeśli doszłoby do piątego spotkania, to mogło być różnie. To byłaby loteria, gra nerwów – mówi Wnuk.

Bełchatowianie zdobyli mistrzostwo wygrywając we wtorek 3:2, po bardzo trudnym i emocjonującym spotkaniu. – W tym ostatnim, wtorkowym meczu było wiele zwrotów akcji. Liczy się jednak to, że wygraliśmy. To będą wszyscy pamiętać, zaś mało kto będzie wspominał nasze przestoje w grze. To nie było normalne, ale taka jest siatkówka. Temu mistrzostwu towarzyszyła ogromna presja. Cieszę się z tego tytułu – mówił portalowi belsport.pl w środę środkowy Skry.

Jak ‚smakuje’ szósty złoty medal? – To jest cudowna rzecz. Tak naprawdę człowiek czuje się w pewien sposób spełniony. Teraz można spokojnie poświętować, nie wiem ile to będzie trwało (uśmiech). Jest to na pewno uwieńczenie całego trudu i wysiłku, który towarzyszył nam przez cały sezon. Na to mistrzostwo zapracowaliśmy wszyscy razem – opowiadał radośnie gracz bełchatowskiego klubu.To był bardzo trudny sezon. Choć gram w Bełchatowie już wiele lat, to nie przypominam sobie drugiego, tak trudnego sezonu. Ponadto na klub spadła ogromna fala niezasłużonej krytyki. Tak naprawdę nie wyszedł nam mecz z Dynamem Moskwa, ale zagraliśmy dobrze dzień później z ACH Volley Bled i zdobyliśmy brązowy medal Ligi Mistrzów. W Pucharze Polski również nam niewiele zabrakło. Ten sezon mógł się równie dobrze potoczyć całkowicie inaczej. W dzisiejszym sporcie o wielu rzeczach decydują niuanse – zakończył Wnuk.

Autor: Kamil Haładaj, belsport.pl

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved