Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Protest Trefla odrzucony, baraże zgodnie z planem

Protest Trefla odrzucony, baraże zgodnie z planem

fot. archiwum

Do późnych godzin wieczornych obradował w czwartek Wydział Rozgrywek PZPS nad zgłoszonym przez  Trefl Gdańsk protestem, dotyczącym piątego meczu finałowego I ligi. Protest ostatecznie został odrzucony, tak więc baraże odbędą się w zaplanowanym terminie.

Trefl Gdańsk wysłał do siatkarskiej centrali protest po piątym, decydującym o awansie do PlusLigi meczu z Fartem Kielce. Zdaniem gdańskich działaczy sędziowie popełnili błąd cofając dwa punkty zdobyte przez Trefl w piątym secie tego spotkania i domagali się jego powtórzenia.

Wydział Rozgrywek PZPS postanowił nie uwzględniać protestu i utrzymać w mocy wynik, który zapadł na boisku. Oznacza to, że kielczanie będą grać w PlusLidze, a zespół Trefla przystąpi w sobotę do meczów barażowych z Jadarem w Radomiu. Przed podjęciem decyzji Wydział Rozgrywek analizował protokół spotkania, zapis video meczu, oświadczenia komisji sędziowskiej oraz treść protestu gdańskiego klubu. Najważniejszym postanowieniem WR jest stwierdzenie, że treść protokołu odzwierciedlała przebieg spotkania i nie zaistniały przesłanki, które mogłyby przesądzić o weryfikacji wyniku meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved