Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka i Radosław Wnuk na celowniku beniaminka

Piotr Łuka i Radosław Wnuk na celowniku beniaminka

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Fart Kielce, ma w przyszłym sezonie dysponować budżetem dwukrotnie większym niż w I lidze. Jako pierwsi na celowniku kieleckich działaczy znaleźli się Piotr Łuka i Radosław Wnuk - poinformowało Echo Dnia.

W I lidze Fart dysponował budżetem ok. 1,5 mln. zł. Wszystko wskazuje jednak na to, że kielecki beniaminek będzie dysponować większymi pieniędzmi. Chęć przekazania znaczącej kwoty – choć na razie bez podawania konkretów – zadeklarowała kielecka firma SPS Construction. – Na pewno dofinansujemy Farta Kielce i mam nadzieję, że będzie to trwała współpraca. Zależy to przede wszystkim od osiągnięć sportowych kieleckich siatkarzy, którzy osiągnęli olbrzymi sukces, awansując do jednej z najbardziej liczących się lig światowych – powiedział Grzegorz Głasek, prezes SPS Construction.

Fart po awansie do PLusLigi, zgodnie z zapowiedziami prezesa Mirosława Szczukiewicza, będzie miał budżet około 3 milionów złotych. Podobny budżet miały w tym sezonie zespoły z dołu tabeli PlusLigi – Jadar Radom (około 3,5 miliona), Siatkarz Wieluń (2,5 miliona), AZS Politechnika Warszawska (2,5 – spadł z PlusLigi). Działacze Farta już muszą myśleć o wzmocnieniach, by przygoda z ekstraklasa trwała dłużej niż jeden sezon. Zdaniem dziennikarzy Echa Dnia naturalnymi kandydatami do gry w Farcie są pochodzący z tych stron Piotr Łuka i Radosław Wnuk.

Piotr Łuka, w kończącym się sezonie był jedynym siatkarzem pochodzącym z Kielc grającym w ekstraklasie. Doświadczony przyjmujący grał w ekipie Domex Tytan AZS Częstochowa, z którą wywalczył 5. miejsce, gwarantujące grę w europejskich pucharach. Po kontuzji Dawida Murka, największej gwiazdy częstochowian, wielokrotnego reprezentanta Polski, był kapitanem drużyny. Kielecki klub prowadził rozmowy z Łuką przed rokiem, gdy odchodził z drużyny wicemistrzów Polski, Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnik otrzymał jednak propozycję z ekstraklasy, z której skorzystał.Jego kontrakt w częstochowskim klubie kończy się w czerwcu. Łuka nie wyklucza, że w przyszłym sezonie może zagrać w Kielcach. – Zawsze podkreślałem, że jeśli pojawia się propozycja gry w ekstraklasie nie mówię "nie" – przyznaje Łuka. – Tym bardziej, gdyby pojawiła się taka propozycja z mojego rodzinnego miasta. Byłbym zaszczycony i dumny, gdybym mógł grać w Kielcach.

Środkowy bloku, Radosław Wnuk, wychowanek MKS Ostrowiec Świętokrzyski, po raz szósty sięgnął ze Skrą Bełchatów po mistrzostwo Polski. Jest najbardziej doświadczonym środkowym w zespole mistrzów, z którym nieprzerwanie związany jest od 2002 roku. O miejsce w składzie rywalizuje z dwójką reprezentacyjnych środkowych, Marcinem Możdżonkiem i Danielem Plińskim. W pojawiających się spekulacjach dotyczących składu Skry w przyszłym sezonie pojawiają się nazwiska innych kandydatów do gry na tej pozycji. Niewykluczone, że Skra rozwiąże kontrakt z Wnukiem lub zdecyduje się na jego wypożyczenie. Mistrzowie Polski często korzystają z takiego rozwiązania. To spora szansa dla Farta Kielce, a Wnuk też chętnie wróciłby w rodzinne strony.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved