Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Pierwsi kadrowicze rozpoczęli już zgrupowanie w Spale

Pierwsi kadrowicze rozpoczęli już zgrupowanie w Spale

fot. archiwum

Daniel Castellani rozpoczął pierwszą część zgrupowania z małą grupką pierwszych kadrowiczów, którzy zajęcia zaczęli od badań lekarskich. 18 maja dołączą ci, którzy walczyli w lidze o złoto, a jeszcze nieco później ci, którzy cały czas grają o  3 miejsce w PlusLidze.

Mistrzowie Polski – Michał Bąkiewicz, Piotr Gacek, Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Daniel Pliński i Marcin Możdżonek oraz dwóch wicemistrzów z Jastrzębia – Patryk Czarnowski i Grzegorz Łomacz dołączą do kadry Polski 19 maja. – Przed nami bardzo dużo pracy, a sezon jest niezwykle ważny. Zaczniemy zmaganiami w Lidze Światowej, a najważniejszym akcentem będą mistrzostwa świata, które czekają aktualnych wicemistrzów świata na przełomie września i października w słonecznej Italii – powiedział w rozmowie z portalem plusliga.pl trener mistrzów Europy Daniel Castellani.

Kadrowiczów nie opuszczają kontuzje. Trzech przyjmujących narzeka na problemy zdrowotne: Michał Bąkiewicz, Michał Winiarski i Zbigniew Bartman, na ból ręki narzeka też Piotr Nowakowski. W składzie znalazły się także nowe twarze – Patryk Czarnowski (Jastrzębski Węgiel), z którego umiejętności trener Castellani zamierza korzystać dość intensywnie oraz młody Mateusz Mika. Przyjmujący Resovii Rzeszów, który bardzo dobrze zaprezentował się w meczach półfinałowych z PGE Skrą Bełchatów, będzie brany pod uwagę w zależności od tego, jak będą czuć się podstawowi przyjmujący i jak będzie przebiegać ich powrót do pełni zdrowia. – Każdy reprezentant dostanie obiecany wcześniej tydzień wolnego. Na więcej zawodnicy nie mają co liczyć, nie można w trakcie ważnych przygotowań rozjeżdżać się na wakacje, ale mały odpoczynek każdy będzie miał – powiedział Daniel Castellani.

Liga Światowa, która niebawem ruszy jest jedynie preludium do najważniejszej imprezy sezonu, jaka będą MŚ. Po zakończeniu LŚ zweryfikujemy formę zawodników. Nie wykluczam, że dokonane zostaną pewne zmiany. Na pewno do zespołu dołączy Sebastian Świderski, może jeszcze ktoś – zobaczymy – dodał Castellani. Pierwszy rozgrywający – Paweł Zagumny dostał od trenera taryfę ulgową. Zawodnikowi Panathinaikosu Ateny urodziło się drugie dziecko i jako jedyny do drużyny dołączy w późniejszym terminie.Cały tekst Katarzyny Gotowiec dostępny w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved