Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Olympiacos Pireus mistrzem Grecji

Olympiacos Pireus mistrzem Grecji

Siatkarze Olympiacosu Pireus po raz trzeci pokonali Panathinaikos Ateny i zostali mistrzami Grecji. Ostatni mecz finałowy Paweł Zagumny i jego koledzy przegrali w Pireusie 1:3 i muszą się zadowolić tytułem wicemistrzowskim.

Po wczorajszym falstarcie, dzisiejszy mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Hala w Pireusie była wypełniona po brzegi, a zawodnicy Olympiacosu grali jak natchnieni. Wygrali pierwszego seta z pięciopunktową przewagą, bardzo dobrze blokowali i nie zawodzili w ataku. Panathinaikos próbował dotrzymać im kroku, ale musiał uznać wyższość rywali. Wysokie prowadzenie biało-czerwonych w drugiej partii zaowocowało licznymi zmianami w zespole podopiecznych trenera Kazazisa. W pewnym momencie doszło do nieoczekiwanej dłuższej przerwy, podczas której czerwoną kartkę otrzymał Lappas. Po tym zamieszaniu, Olympiacos doprowadził partię do końca. W kolejnej odsłonie na boisko powrócił trzon "Zielonych", którzy poddenerwowani sytuacją sprzed kilkunastu minut przesądzili seta na swoją korzyść. W czwartej partii nie mieli jednak nic do powiedzenia, gdyż gospodarze skoncentrowali się i bardzo szybko zakończyli finałową rywalizację.

Paweł Zagumny zdobył dziś punkt swoją wspaniałą kiwką w ważnym momencie trzeciego seta. Był zmieniony w drugim secie, jednak to on prowadził grę przez większość spotkania. Najwięcej punktów po każdej ze stron zdobyli atakujący: Liberman Agamez (20) oraz Ivan Miljkovic (22). Groźną bronią Olympiacosu był ich blok, który często zatrzymywał ataki "Koniczynek".

Po meczu zawodnicy oraz trener nie kryli rozczarowania, jednak uważali, że osiągnęli w tym sezonie wielki sukces zdobywając Puchar Grecji i kwalifikując się tym samym do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jak zgodnie podkreślali, to trofeum dało im dużo motywacji do walki o zwycięstwo w mistrzostwach kraju, a przeszkodą okazała się nie lepsza dyspozycja rywali, a kontuzje i choroby. W dzisiejszym meczu niezdolni do gry byli Christofidelis oraz Pantaleon. Podczas wywiadów często pojawiały się ciepłe słowa dotyczące atmosfery panującej w drużynie. Nie zabrakło także pytania o klubową przyszłość jednej z gwiazd PAO – Guillaume Samiki , który dyplomatycznie odpowiedział, że chciałby zostać w Atenach, jednak jego ostateczna decyzja to kwestia czasu.

Olympiacos Pireus – Panathinaikos Ateny 3:1
(25:20, 25:18, 22:25, 25:17)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Olympiacosu

Olympiacos: Kunnari (7), Tischer (6), Caldeira (7), Andreadis (9), Tzourtis (13), Miljkovic (22), Stefanou (libero) oraz Soultanopoulos i Kouzonis
Panathinaikos: Zagumny, Agamez (20), Chatziantoniou (4), Samica (10), Smaragdis (10), Lappas (5), Papadimitriou (libero) oraz Ntonas (1), Minoudis (1) i Psarras