Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Na Słowacji czekają na Monikę Smak

Na Słowacji czekają na Monikę Smak

fot. archiwum

Przed Moniką Smak i jej koleżankami z reprezentacji Słowacji nie lada wyzwanie. Pod koniec maja Słowaczki rozegrają dwa turnieje kwalifikacyjne do  mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku. Na kadrze wciąż brakuje rozgrywającej bydgoskiego Centrostalu.

Monika Smak, która jest kapitanem reprezentacji Słowacji wciąż jest w trakcie sezonu ligowego w PlusLidze Kobiet. W przyszłym tygodniu Centrostal Bydgoszcz, w którym jest rozgrywającą rozpocznie batalię o 5. miejsce w lidze z PTPS-em Piła, a zwycięzcę poznamy najpóźniej 23 maja. – Mam nadzieję, że zagramy z Moniką dwa, trzy sparingi przed pierwszym turniejem kwalifikacyjnym – mówi słowacki szkoleniowiec Miroslaw Cada. W najgorszym wypadku pojedzie z nami na Ukrainę bez żadnych gier sparingowych – dodaje.

Słowaczki o awans do następnej rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy walczą z Ukrainą, Wielką Brytanią i Izraelem. Obok Ukrainek są faworytkami grupy, jednak Miroslaw Cada ma powody do narzekań. Wiele powołanych na zgrupowanie siatkarek jest przemęczonych sezonem lub zmaga się z kontuzjami. – Na razie trenujemy, optymistycznie patrząc w przyszłość i końcowy sukces – kończy Cada.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved