Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Może zostanę i uda sie zawojować Ligę Mistrzów?

Miguel Falasca: Może zostanę i uda sie zawojować Ligę Mistrzów?

fot. archiwum

- Skra to mocny klub, w którym trzeba ciągle doskonalić swoją grę. Jeśli zostanę w Bełchatowie będę starał się grać jeszcze lepiej i kto wie, może w przyszłym roku uda się wreszcie zawojować Ligę Mistrzów? - zastanawia się Miguel Angel Falasca, hiszpański "mózg" bełchatowskiej drużyny.

Za Wami ostatnie, decydujące starcie z Jastrzębiem – macie już złoto, jednak przyznasz, że Wasi rywali tanio skóry w tych finałach nie sprzedali…

Miguel Angel Falasca:Mecze o Mistrzostwo Polski to zawsze ciężkie pojedynki. Tak porównując te dwa ostatnie spotkania, we wtorkowym zagraliśmy dużo słabiej jak w poniedziałek. To bez wątpienia wina zmęczenia i napięcia, a także faktu, że nasi rywale zagrali tego drugiego dnia znacznie skuteczniej. W trzecim secie Jastrzębie naprawdę zadziwiało na zagrywce, zaczęli grać agresywnie, co skomplikowało nam sytuację na parkiecie. W tym meczu nie tylko trzeba było grać – trzeba było przede wszystkim udźwignąć trudy tego starcia mentalnie, a wszystko po to, żeby osiągnąć cel i zwyciężyć.

Wygrywając w poniedziałek, byliście już o krok od Mistrzostwa. We wtorek widzieliście się już w złotych medalach? Wystarczyło jeszcze "tylko" raz wygrać…Naszym celem zawsze jest wygrywać, wygrywać w każdym meczu. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli wygramy to konkretnie spotkanie to zdobędziemy już złoto, niemniej, byliśmy również przygotowani na to, że możemy zostać pokonani i że będzie trzeba wrócić do Bełchatowa na piąty mecz. Żeby tego uniknąć, najlepszym rozwiązaniem, kiedy przegrywaliśmy 2-1 było wyjść na tego czwartego seta z nastawieniem, że zaczynamy wszystko od nowa, że gramy twardo i za sprawą takiej właśnie gry udało nam się to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W Polsce już od kliku ładnych lat mówi się, że ze Skrą można wygrać raz, ale więcej już nie. Twoim zdaniem, to prawda?

Wygląda na to, że prawda (uśmiech). Na pewno to niełatwe ciągle wygrywać, ale pomaga nam w tym fakt, że mamy mocną drużynę. To był dla nas bardzo trudny rok, bardzo długi, rozegraliśmy bardzo dużą liczbę spotkań i nie zawsze udawało się trafić z formą na właściwy moment. To co na pewno cieszy to, że byliśmy w stanie podnieść się po rozczarowaniu związanym z naszym występem na Final Four i zrealizować inny z naszych celów – sięgnąć po złoto PlusLigi. Co prawda w Pucharze Polski i wspomnianym Final Four, nie udało się wywalczyć, tego co chcieliśmy, ale następnym razem będzie lepiej.

Mówisz, że był to dla Was ciężki rok. Dla Ciebie to już drugi sezon w Polsce. Powiedz, który oceniasz jako trudniejszy?

To zależy dla kogo, czy dla drużyny, czy konkretnie dla mnie. Dla drużyny, myślę, że ten ostatni był trudniejszy. Nasi ligowi przeciwnicy grają z roku na rok coraz lepiej i dlatego coraz trudniej jest z nimi wygrywać. Jeżeli natomiast chodzi o mnie, to dla mnie osobiście ten sezon był łatwiejszy, bo przez poprzedni rok skutecznie zdążyłem zaaklimatyzować się w klubie, zgrać z kolegami, przyzwyczaić się do życia w Polsce i dzięki temu, w tym czułem się znacznie pewniej, znacznie lepiej. Pierwszy rok w Polsce to była dla mnie wielka zmiana i zajęło mi trochę czasu, żeby tak naprawdę na dobre się tu zadomowić.

Koniec sezonu to zawsze czas decyzji: co dalej? Gdzie w przyszłym sezonie występować będzie Miguel Angel Falasca?

Zobaczymy, zobaczymy. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej gry w Skrze i chętnie zostałbym tu jeszcze na rok, dwa, no ale trzeba czekać jak sytuacja się rozwinie, co powie klub. Ja w każdym razie, niezależnie od wszystkiego, jestem spokojny, mam kilka innych dobrych alternatyw, niemniej oczywiście w pierwszej kolejności wysłucham i ustosunkuję się do propozycji Skry. Skra to mocny klub, w którym trzeba ciągle doskonalić swoją grę. Jeśli zostanę w Bełchatowie będę starał się grać jeszcze lepiej i kto wie, może w przyszłym roku uda się wreszcie zawojować Ligę Mistrzów?

* Rozmawiała Sylwia Kuś – przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved