Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Czterech odejdzie z Orła Międzyrzecz

I liga M: Czterech odejdzie z Orła Międzyrzecz

fot. archiwum

Daniel Mróz, Jarosław Stancelewski, Patryk Kabziński i Konrad Grześkowiak opuszczą po tym sezonie szeregi Orła Międzyrzecz. - Powtórka finansowej i organizacyjnej zapaści już nam nie grozi - zapewnia prezes Andrzej Kaczmarek.

Przed sezonem siatkarze i kibice Orła przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw do klubu doszło kilku znanych i doświadczonych zawodników, działacze zapowiadali walkę o awans. Później jednak okazało się, że za zaległości finansowe PZPS zawiesił klub w prawach członka. Nie było wiadomo, czy Orzeł zagra w lidze wojewódzkiej, czy może w II lidze. W końcu międzyrzeczanie wystartowali w pierwszej lidze i zajęli w niej ostatecznie siódme miejsce.

W trakcie sezonu Orzeł wzmocnił się dwoma zawodnikami rozwiązanej drużyny Burzy Wrocław – Konradem Niebojem i Pawłem Szabelskim. Trenera Andrzeja Stanulewicza zastąpił Janusz Malinowski.Choć mieliśmy w składzie kilku rutyniarzy: Fijałka, Matusiaka, Stancelewskiego i Hajbowicza, to niespodziewanie przegraliśmy a sześć z dziewięciu tie breaków – zastanawia się Andrzej Kaczmarek, prezes Orła. – Nie wiem, czego nam bardziej brakowało: sportowego cwaniactwa, czy motywacji do wysiłku?

Według informacji Gazety Lubuskiej zespół Orła opuści Daniel Mróz, która ma wzmocnić GTPS Gorzów Wielkopolski. Gorzowianie chętnie widzieliby w swoim składzie również Patryka Strzeżka i Dominika Żmudę. Klub opuszczą też Jarosław Stancelewski, Patryk Kabziński i Konrad Grześkowiak. W ich miejsce międzyrzeczanie chcą pozyskać na wszystkie pozycje kilku młodych, nie zmanierowanych i nie wypalonych sportowo siatkarzy.Nie ukrywam, że cały czas płaciliśmy zawodnikom ze sporym poślizgiem. Nawet dziś, kilka tygodni po zakończeniu mistrzostw, mamy wobec nich 120 tys. zł długu – przyznaje na łamach Gazety Lubuskiej prezes Andrzej Kaczmarek. – Powtórka finansowej i organizacyjnej zapaści już nam nie grozi – zapewnia prezes. – Deklaracje władz miasta i firmy MR Post Building pozwalają nam myśleć o budżecie w wysokości 600-700 tys. zł. Przy okazji rozbudujemy też szkolenie, sięgając nawet do piątych klas szkół podstawowych. Grającym asystentem Malinowskiego zostanie Hajbowicz, natomiast z młodzieżą będą pracowali Rędziak i Szabelski. Siatkówka na pewno w Międzyrzeczu nie zginie!

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved