Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Feta w Kielcach – bohaterowie przywitani przez kibiców

Feta w Kielcach – bohaterowie przywitani przez kibiców

fot. archiwum

Kilkaset osób świętowało w Hali Legionów awans Farta Kielce do PlusLigi. Nie zabrakło szampana, tortu, gratulacji, ale też oczekiwań na przyszły sezon. - Liczę na to, że będziecie walczyć o mistrzostwo Polski - powiedział Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Kieleccy kibice mogli w środę na spokojnie i z zupełnie innej strony poznać bohaterów historycznego awansu – zawodników i trenerów kieleckiego klubu. Była oczywiście oficjalna prezentacja, ale były też pozakulisowe, całkowicie prywatne i luźne rozmowy z Farciarzami. Po każdym meczu zespołu w Kielcach, sympatycy drużyny zwykli sobie robić wspólne zdjęcia z zawodnikami. Wczoraj oczywiście nie było inaczej. Z tą różnicą, że w środowy wieczór na fotografiach byli prawdziwi ojcowie sukcesu – dumni, choć zmęczeni i jeszcze nie do końca zdający sobie sprawę z tego co się stało.

W rozmowach wszyscy wracali wspomnieniami do wtorkowego spotkania, a szczególnie do czwartego seta, którego kielczanie wygrali po niesamowitych emocjach 42:40. Taki wynik w siatkówce zdarza się niezwykle rzadko, a biorąc pod uwagę stawkę spotkania, to było coś niezwykłego. – Panowie, jestem z was dumny. Dokonaliście czegoś wspaniałego, udowodniliście, że jesteście drużyną. Zapracowaliście na ten awans i po prostu wam za to dziękuję – mówił do siatkarzy prezes klubu, Mirosław Szczukiewicz.

Właściciel Farta otrzymał wiele pamiątkowych statuetek i pucharów – te wręczali między innymi prezydent Lubawski, Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego i Artur Sabat z MOSiR-u. – Kielecki sport rośnie w siłę. Mamy już świetnych piłkarzy ręcznych, w ekstraklasie grają piłkarze nożni, a teraz siatkarze będą walczyć w trzeciej najlepszej lidze na świecie. Życzę powodzenia i wierze, że będziecie szli cały czas do przodu. Stąd moje słowa o mistrzostwie kraju. Trzeba stawiać przed sobą wysokie cele – powiedział Lubawski.Włodarze klubu wielokrotnie dziękowali też swoim kibicom, szczególnie tym najzagorzalszym z Klubu Kibica, którzy swoją obecnością i głośnym dopingiem wspierali drużynę w Gdańsku. – To było coś niesamowitego, bez waszej pomocy chyba byśmy nie dali rady. Dziękuje także tym kibicom, którzy przychodzą na nasze mecze w Kielcach. Kiedyś na spotkaniu Vive zaczepił mnie jeden z kibiców i powiedział: niech się trener nie obawia, w przyszłości na Farcie też tak będzie. I doczekaliśmy tego dnia, w niedzielę ludzie z braku miejsc musieli siedzieć na schodach. Bardzo się z tego cieszymy – podkreślił trener Dariusz Daszkiewicz.

Teraz Farciarzy czeka bardzo długa przerwa. Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się bowiem dopiero w październiku. Ale jest na co czekać! – Już teraz mogę wszystkich zaprosić na pierwszy mecz ligowy, bo znamy rywala. W pierwszej kolejce do Kielc przyjedzie mistrz Polski, Skra Bełchatów – powiedział Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Ta wiadomość wywołała oczywiście sporą wrzawę na trybunach. Takiego rywala jeszcze w Hali Legionów  kielczanie nie gościli. Ale przecież to niebawem stanie się normą…

Autor: Tomasz Porębski – cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved