Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Energetyk Jaworzno bez trenera?

Energetyk Jaworzno bez trenera?

fot. archiwum

Jak dowiedział się przegladligowy.com Krzysztof Janczak 1 czerwca przestanie pełnić funkcję trenera I-ligowego MCKiS-u Energetyka Jaworzno. Tym samym zespół, który po niedawnych barażach, utrzymał się na zapleczu ekstraklasy, pozostanie bez szkoleniowca.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Krzysztof Janczak złożył władzom klubu z Jaworzna swoją rezygnację z pełnienia funkcji trenera. Kontrakt z MCKiS-em wygaśnie 31. maja. Przypomnijmy, że Janczak objął posadę szkoleniowca „Energetyków" pod koniec grudnia zeszłego roku. Były reprezentant Polski do MCKiS-u przeniósł się z Burzy Wrocław, która mimo świetnej postawy i pierwszego miejsca w tabeli została wycofana z rozgrywek II. ligi ze względu na poważne problemy finansowe. Janczak „pałeczkę" przejął po Wiktorze Kreboku, (chwilowo pierwszym trenerem był też Jacek Sowa) pod wodzą którego siatkarze ze Śląska nie spisywali się zbyt dobrze. Po 13. kolejkach rundy zasadniczej zajmowali bowiem dziesiątą pozycję w tabeli, zapisując na swoim koncie jedynie cztery zwycięstwa i 11 ligowych punktów.

Od momentu, w którym zespół przejął Krzysztof Janczak, postawa siatkarzy uległa poprawie. Zawodnicy z Jaworzna odnieśli sześć zwycięstw, inkasując przy tym 19 „oczek" do tabeli. W drugiej połowie rundy zasadniczej pokonali 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) między innymi zespół Farta Kielce, który w miniony wtorek awansował do PlusLigi. Lepsza i bardziej skuteczna postawa na boisku nie uchroniła jednak podopiecznych Janczaka od gry w barażach. Nie udało się bowiem nadrobić punktów straconych w pierwszej połowie sezonu. Zespół zajął ostatecznie dziesiąte miejsce w tabeli i – podobnie jak przed rokiem – musiał walczyć o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

Po ciężkim sezonie przyszedł czas na baraże, które również okazały się bardzo wymagające nie tylko pod względem kondycyjnym. Podopieczni Janczaka potrzebowali bowiem aż pięciu meczów, aby wyeliminować Pronar Parkiet Hajnówka. Na tym jednak walka o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy się nie zakończyła. „Energetycy" weekend majowy – zamiast na grillowanie – poświęcili na kolejne mecze barażowe, które odbyły się w Kamiennej Górze. Oprócz siatkarzy z Jaworzna oraz gospodarzy MKS-u Sudety Meblomarket Kamienna Góra na turnieju stawił się I-ligowy Ślepsk Suwałki a także II-ligowy AZS UAM Poznań. Podopieczni Krzysztofa Janczaka po wygraniu dwóch tie-breaków i poniesieniu jednej porażki zajęli drugie miejsce. Tym samym zapewnili sobie start w I-ligowych rozgrywkach w sezonie 2010/2011, do czego mocno przyczynił się sam Janczak, wspomagając zespół swoją dobrą postawą w ataku.Mimo utrzymania, sezonu 2009/2010 siatkarze z Jaworzna nie mogą zaliczyć do udanych. Przed zespołem, którego skład został przed rokiem przebudowany, stawiano zdecydowanie wyższe cele. Po przyjściu do klubu Krzysztofa Janczaka zawodnicy prezentowali się lepiej, jednak nie wystarczyło to do zajęcia bezpiecznego, ósmego miejsca. Mimo to, po wakacjach ponownie zobaczymy MCKiS Energetyka Jaworzno na I-ligowych parkietach. Oby tylko sezon 2010/2011 okazał się dla siatkarzy ze Śląska bardziej udany, mimo że stracili dobrze rokującego trenera.

* autorka: Anna Gumowska, przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved