Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl zapowiada protest i chce powtórzenia meczu

Trefl zapowiada protest i chce powtórzenia meczu

fot. archiwum

Siatkarze Farta Kielce świętują awans do PlusLigi, jednak działacze z Gdańska nie pogodzili się jeszcze z porażką. - Ubiegamy się o powtórzenie meczu, mam nadzieję, że związek szybko podejmie sprawiedliwą decyzję - twierdzi prezes Trefla, Kazimierz Wierzbicki.

Gdańszczanom chodzi o sytuację z piątego seta, kiedy przy stanie 8:8 Treflowi zostały odjęte dwa punkty. Po zmianie stron przy stanie 8:6 dla Farta gospodarze zdobyli siódmy punkt, a następnie po zagrywce Michała Chaberka wyrównali stan seta. Okazało się, że zagrywać powinien Maciej Gorzkiewicz, sędziowie cofnęli więc ósmy punkt gdańszczanom, przyznając piłkę i punkt ich rywalom. Po chwili doszli do wniosku, że również siódmy punkt zdobyty został przez Trefla w złym ustawieniu i mecz rozpoczął się od stanu 6:9. Po meczu wzburzenia nie krył trener Trefla, Jerzy Strumiło, który zażądał powtórzenia spotkania.

Przedstawiciele Trefla rozpoczęli sporządzanie oficjalnego protestu, który dołączony został do protokołu meczowego. – Sędziowie przyznali się do błędu. Ubiegamy się o powtórzenie meczu, mam nadzieję, że związek szybko podejmie sprawiedliwą decyzję. W tie-breaku nagle ze stanu 8:8 zrobiła się strata trzech punktów, zespół stanął i przestał grać – mówi prezes Trefla, Kazimierz Wierzbicki, cytowany przez Gazetę Wyborczą. – Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie decydującego meczu naszych siatkarek, w którym sędziowie także niesłusznie odjęli punkty. Wtedy nie złożyliśmy jednak protestu, bo sędziowie po meczu nie przyznali się do błędu. Teraz będziemy pilnować tej sprawy, żeby znów w taki sposób nie stracić ekstraklasy – zapowiedział Wierzbicki.

Nie wiem, czy ten mecz zostanie powtórzony, ale ta cała sytuacja to nasza wina, bo wcześniej powinniśmy wygrać, no i zrobiliśmy błąd w ustawieniu. To całe zamieszanie wybiło nas z rytmu, ale nas nie usprawiedliwia – przyznał po spotkaniu libero Trefla Michał Żurek.Pierwsze mecze barażowe pomiędzy Jadarem Radom a Treflem Gdańsk zaplanowane są już na najbliższą sobotę i niedzielę.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved