Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ruszyły Eliminacje do Mistrzostw Europy 2011

Ruszyły Eliminacje do Mistrzostw Europy 2011

Za nami pierwsze mecze pierwszej rundy eliminacji ME 2011. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn większość pojedynków po weekendzie ma zdecydowanego faworyta do awansu. Ciekawie zapowiada się jedynie rewanżowy mecz między Rumunią i Mołdawią.

Eliminacje ME 2011 – mężczyźni

W Gruzji gospodarze nie postawili wysoko poprzeczki reprezentacji Bośni i Hercegowiny. W żadnym z setów zwycięstwo gości nie było zagrożone, a Gruzinów stać było jedynie na zdobycie kilkunastu oczek w każdej partii. Rewanż wydaje się być zatem formalnością.

Gruzja – Bośnia i Hercegowina 0:3
(16:25, 17:25, 15:25)

Również Chorwaci są zdecydowanymi faworytami do triumfu w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Na wyjeździe pokonali Duńczyków 3:0. choć gładką przeprawę mieli jedynie w secie drugim. Emocjonującą końcówkę zafundowali siatkarze publiczności w trzecim secie, który zakończył się wygraną Chorwatów 34:32.

Dania – Chorwacja 0:3
(23:35, 18:25, 32:34)

Najwięcej emocji w ciągu weekendu dostarczyli kibicom siatkarze Mołdawii i Rumunii. W Kiszyniowie gospodarze prowadzili już 2:0, a niewiele zabrakło żeby zwycięstwo wymknęło im się z rąk. Rumuni bowiem doprowadzili do tie-breaka, w którym jednak okazali się minimalnie słabsi.

Mołdawia – Rumunia 3:2
(25:19, 25:19, 15:25, 19:25, 15:13)

Niewiele do powiedzenia na parkiecie mieli siatkarze z Luksemburga. Wyraźnie ulegli oni rywalom z Węgier i trudno się spodziewać, aby w rewanżu padł inny wynik niż zwycięstwo zawodników znad Balatonu.

Luksemburg – Węgry 0:3
(19:25, 22:25, 17:25)

W lepszej sytuacji przed rewanżem są także siatkarze z Azerbejdżanu. Pokonali oni na własnym terenie reprezentację Wielkiej Brytanii i jeżeli nie wydarzy się jakaś niespodzianka, to już w najbliższy weekend Azerowie powinni się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Azerbejdżan – Wielka Brytania 3:0
(25:21, 25:18, 25:22)

Eliminacje ME 2011 – kobiety

W Luksemburgu spotkały się drużyny prezentujące kompletnie inny poziom gry. Gospodynie zaistniały jedynie w pierwszym, i tak dość wysoko przegranym secie. Później w siatkówkę grały tylko siatkarki ze Szwajcarii. Wyniki do 8 i 7 mówią same za siebie. Nie ma wątpliwości kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji.

Luksemburg – Szwajcaria 0:3
(19:25, 8:25, 7:25)

Derby Skandynawii rozstrzygnęły na swoją korzyść siatkarki Szwecji, które pewnie pokonały na wyjeździe reprezentację Danii. Szwedki rewanż zagrają na własnym terenie i o awans mogą być raczej spokojne.

Dania – Szwecja 0:3
(22:25, 21:25, 14:25)