Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Aż się chce pracować dalej

Paweł Rusek: Aż się chce pracować dalej

fot. archiwum

Zostawiliśmy serce na parkiecie, ale nie udało nam się  pokonać Skry i zdobyć złota. Gdyby przed sezonem ktoś zaproponował Puchar Polski i srebrny medal mistrzostw Polski wziąłbym w ciemno - mówi libero  jastrzębian Paweł Rusek

To wasz najlepszy sezon w historii.

Paweł Rusek:Zostawiliśmy serce na parkiecie, ale nie udało się nam zdobyć złota. Natomiast, gdyby ktoś zaproponował zdobycie Pucharu Polski i srebrnego medalu w PlusLidze, to wziąłbym to w ciemno, tak zresztą jak cała drużyna z Jastrzębia.

Złoto było bardzo blisko.Porażka w samym finale na pewno boli. Jednak obiektywnie patrząc, zawodnicy Skry byli od nas lepsi i wygrali zasłużenie. Ja im gratuluję. Co do naszej postawy, to mogę powiedzieć, że nie zawiedliśmy.

Dla kibiców ważne są nie tylko tytuły. Kibic przychodzi na halę, by przeżyć emocje.

Myślę, że w tym sezonie dostarczyliśmy swoim wspaniałym kibicom niezapomnianych emocji. Nie chodzi tylko o to, że zdobyliśmy Puchar Polski czy srebrny medal PlusLigi. Graliśmy również w Lidze Mistrzów i tam jako takiego sukcesu sportowego nie odnieśliśmy. Jednak dawka emocji jaką dostarczyliśmy naszym kibicom powinna im zrekompensować to, że nie awansowaliśmy w tych rozgrywkach do kolejnej rundy. Ja jednak myślę, że na tym właśnie polega sport, by kibicom dostarczać emocje. Gdyby ich nie było, nikt by nas nie oglądał.

Pod względem emocji to chyba jesteście mistrzami Polski?

No tak, szczególnie półfinałowe mecze z ZAKSĄ były bardzo zacięte, a zwycięstwo po takich spotkaniach smakuje najlepiej. Było to możliwe, bo w tym sezonie stanowiliśmy bardzo zgrany kolektyw i do końca walczącą ekipę. Aż się chce pracować dalej.

*Rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved